Evet, güneydeki sevdikleri ülke neresiymiş, hepimiz öğrendik: İsrail.

Ve İsrail komplosu da 17 Aralık’ta çöktü!

Ukrayna savaşını Batı kaybetmekle kalmadı, gazdan da oldu ve ekonomileri batma noktasına geldi. Suriye hattı tek kurtuluş çareleri idi. Rusya buraya da takoz koydu. Tabela Osmanlıcılığı çakıldı. Suudiler IŞİD vebalini 2014’den beri Erdoğan’la ülkemize yıktı. İsrail ile açık işbirliğinden sonra bu görüntü daha da pekişecek.. Türkiye Sünni İslam’ın liderlğine soyunmasın diye İsrail’e yamadılar. IŞİD kamburu da yüklendi. Global ekiple Suudilerin ortak oyunlarıdır! Suudilerin 34 ülkeyi toplayarak Sünni İslam liderliğine soyunduğu hafta Türkiye’yi İsrail ile anlaşmaya itmek ne anlama geliyor? Sünni dünyanın lideri kim? Suudi Arabistan liderliğindeki 34 ülkenin amacı IŞİD ile savaşmakmış. Yalan. Peki, Türkiye nerede? Türkiye’nin cilası döküldü. Gerçeklerle yüzleşmeden ne Erdoğan’dan kurtulmak mümkün nede Gladyo’nun kumpasından. Erdoğan’ın yalan söyleme ve döneklikte kıvraklığı ile AKP’liler övünseler hiç olmazsa yalan söylememiş olurlar. Bırakın lider ayaklarını, büyük tasfiye yaşanıyor. . Reisin ne halt yediğini sadece otokrat üç beş adamı biliyor.

Evet, güneydeki sevdikleri ülke neresiymiş, hepimiz öğrendik: İsrail. Bütün tükürdüklerini tek tek yalıyorlar. Kader saati işliyor. Açtıkları ne İstiklal ne Kurtuluş Savaşıydı. Olup-biten gırtlaklarına kadar battkları pislikten gaddarlıkla, zulümlerle, hukuku yok ederek kurtulma telâşıydı. Cumhuriyetin, demokrasi mücadelemizin kazanımlarını sıfırlayanlara kanmak Müslüman basireti değildir. Sıfırlamadıkları ne kaldı ki acaba?

Mesele en başından beri Kuzey Suriye’den AB’ye uzanacak gaz anlaşmasıydı. Doğalgaz arama çalışmalarında işbirliğiydi. Türkiye, İsrail azını hem satın alacak hem de Avrupa’ya taşıyacak, boru hattı yapacak. 17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet operasyonunun 2. Yıldönümünde MOSSAD komplosu da çöktü. İsviçre’nin Zürih kentinde gizli yürütülen görüşmede İsrail’in gizli servisi Mossad’ın başkanı Yossi Cohen ve Dışişleri Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, 5 ana madde de anlaştılar.

Bu maddeler üzerinde imzalar atılırsa, az vicdanı kalanlar CEMAATE ATTIĞIMIZ İFTİRALARIN BEDELİNİ ÖDÜYORUZ diyecektir. Hani 17 Aralık İsrail darbesiydi ? Cemaatın ardında İsrail’in olmadığı zaten ABD ve Afrika’da Türk okullarını kapatmak için dünyanın en ünlü ve zengin Yahudi grubu Rothchild avukatlarından belli oldu. Tam tersine Erdoğan ve AKP’yi destekledikleri belirginleşti. Medya susturulduğuna, yüzde 49.5 oy aldıklarına göre artık seçmenlerine de hesap vermek veya komplo uydurmak zorunda değiller… Açık açık yapıyorlar.

İki ülkenin vardığı mutabakat çerçevesinde İsrail, Mavi Marmara baskını için Türkiye’ye 20 milyon dolarlık tazminat ödeyecek. Ödenecek para, baskında hayatını kaybedenlerin ve yaralananların yakınlarının istifade edeceği bir fona aktarılacak. İlişkilerin kopması üzerine geri çekilen büyükelçiler de görevlerine yeniden başlayacak. Ancak Türkiye’nin baskına katılan İsrailli askerlere karşı tüm kanuni haklarından vazgeçmesi ve TBMM’den geçireceği bir yasayla bu yöndeki iradesini göstermesi de anlaşılan maddeler arasında. Henüz nihai imzaların atılmadığı anlaşma kapsamında Türkiye, Gazze’nin yönetimindeki Hamas’ın ülke içindeki faaliyetlerini sınırlandırarak grubun üst düzey yetkililerinden Salih el-Aruri’yi sınır dışı etmeyi de kabul etti. Nihai anlaşma metni imzalandıktan sonra ise iki ülke doğalgaz arama çalışmalarında işbirliği yapacak ve Türkiye, İsrail gazını hem satın alacak hem de Avrupa’ya taşınması için boru hattı inşaatı yapacak. Türkiye’nin uzun zamandır ısrarcı olduğu Gazze ablukasının kaldırılması şartının anlaşma maddeleri arasında yer almaması ise dikkat çekti.

Artık net olarak anlaşıldı ki, tle Ak Troller’in kendilerine ait hiç bir fikirleri yok. Recep Reis’leri nasıl buyurursa fikirleri ona göre şekilleniyor… Ak kara, kara ak oluyor… Ak Troller bir dönem İsrail’e saldırıyor, cemaati onun ajanı ilan ediyorlardı… Şimdi Reisleri İsrail ile anlaştı… Troller’den çıt çıkmıyor. Reisin bir bildiği vardır diyorlar sadece… Ak Troller bir dönem Putin cemaat okullarını kapatıyor diye Putin’i müslüman bile etmişlerdi Reisleri ters gitti, şimdi Putine saldırıyorlar. Hiç bir omurgaları bulunmuyor. Tükürdüğünü yalamak hatadan geri dönmek demek olmadığı için bir erdem değildir. Döneklerin sıklıkla başvurduğu bir davranış bozukluğudur.

İçeride otoriterleşme-hukuk devletini askıya alma zaten devleti sıfırladı. Dışarıda da Suriye sorunu hatalarndan dolayı teslim bayrağını çektiler. Almanya ile mülteci anlaşması ile kaos ithal edildi. Rusya krizi ile yalnızlaşma derinleşti ve ülkeyi Ruslara yıktırma projesi satın alındı ve Gladyo nasıl planladıysa öylesine ülke bölüneye doğru gidiyor. İsrail ile yapılan bu anlaşma ise resmen iflasın deklerasyonudur! İsrail’e adeta teslim olurcasına yapılacak bu anlaşmayı TSK ve Türk milleti af edecek mi? Yoksa yine herkes susacak mı? Bunca olaydan sonra Havuz ve AKP İsrail konusunda nasıl dönecek diye merak etmiyorum. Yıllardır İsrailli komutanların yakalama kararını İnterpol’e göndermeyen AKP, aslında İsrail ile ilişkileri hiç bozmadı ki! Ukrayna savaşını Batı kaybetmekle kalmadı, gazdan da oldu ve ekonomileri batma noktasına geldi. Suriye hattı tek kurtuluş çareleri idi. Rusya buraya da takoz koydu.

putin-natural-gas-map neFatih Tezcan, Filistin’e ambargo kalkmazsa istifa edip Aydınlık Gazetesine geçerim diye rest çekmişti, buyursun geçsin, zaten Doğu Perinçek ile cemaatleri bitirmede omuz omuza çalışıyorlar. Yakışır! Hilal Kaplan, Cemile Bayraktar, Halime Kökçe ve Nihal Bengisu Karaca’dan bir dostluk heyeti oluşturulsun. İsrail’e gidip görüşsünler. İsrail’le yapılan anlaşmada herşey var ama Gazze yok, ambargo yok, Filistin yok, Kudüs yok, Mescid-i Aksa yok… Üstüne HAMAS’I da satmışlar. İsrail ile ilişkilerin normale dönmesine hiç itirazım yok.Yahudi düşmanlığı yaparak sahte kahramanlık yapmayın, vatandaşı kandırmayın yeter. Farkında mısınız, cemaatin arkasında onlar var dedikleri bütün ülkelerle sırasıyla kanka oluyorlar. Almanya, ABD, İsrail… Orta Doğu’da bütün diktatörler İsrail ile kavga eder gibi yaparak kazandıkları “meşruiyet”le dönüp kendini halkını dövdü. Bu hiç değişmedi.

Bugün Türkiye’de tek bir paralel devlet vardır kökeni Özel Harp Dairesi’ne dayanan OTOKRATİK KLİK’tir! Tüm zulümler ve iç savaşın mimarıdır! Siz Irak’ın yerinde olsaydınız, ülkenizde iç savaş çıkartanlara nasıl davranırdınız? Tarık Haşimi kasabını korudu Erdoğan ve Fidan. Neden? Yakınlarda Hakan Fidan ve Feridun Siniroğlu, Bağdat’a gitsede avcunu yalayarak dönmüşlerdi! Tükürdüklerini yalamaktan bıkmadılar. Emrinizde TSK’dan bağımsız “Özel Asker”lerinizde olsa, bu savaş oyunlarınız hep duvara toslayacaktır. Otokratlar, her türlü teröristle gizli gizli sevişti, açık açık doğuracakları çocuğun adı iç savaş oldu! Oxford mezunu Beşar Esad: Ben Kazanırsam, Erdoğan gider… demişti… Haklıymış… Tüm dünya Şam’da büyükelçiliklerini açmaya başladı. Ankara ne yapacak?

Türkiye özüne dönmek zorunda. Tekfirci Vehhabi Arap atına ve Fars tilkisine oynayanların iki cihanda da yatacak yeri yok; anlayın artık! Resmen Türkiye’yi savaşa çekmek için oyun oynuyorlar. Putin, AKP hükümeti ve Erdoğan ile anlaşılmaz deyip kapandı. El Nusra’nın IŞİD’ten ayrılması, savaş ganimeti diye 15 El Nusracı teröristin tecavüz ettiği Meryem’in acısını, travmasını dindirmiyor. 22 milyon Suriyeli Erdoğan yüzünden travma yaşıyor. Starwars’da Dark Lord Sith’in teröristleri kullanıp savaş çıkardıktan sonra kullandığı adamları infazı meşhurdur. Tarık Haşimi’nin miadı doldu sanırım, acaba sonunu anladı mı?

IŞİD: Kökleri sünni, gövdesi Vehhabi, dalları Baas, meyveleri harici, senaristi derin dünya, editörü Neocon, soytarısı RTE, ebesi İsraildir! Halifelik merakı ve hortumculuk hezeyan oldu. Maalesef önümüzdeki 50 senenin projesi çizilirken Türkiye’nin hiçbir planı bulunmamaktadır. Diyarbakır’da NATO diye ABD’ye askeri üs verilmesi, Doğu’da iç isyanın bastırılamayacağının, Hatay’ın IŞİD maskesiyle işgaline zemin midir? Hatay’a dün dikkati boş yere çekmedim. İzmir’de hastane kapatan, polis tutuklayan rejim, Hatay’da 5 bin yabancı ajanı neden tutuklayamıyor? Dünyaya rezil oldular. Peki, ülkeye hem PKK, Selam Tevhid, hem IŞİD terörünü hem Rusya ve NATO’yu davet eden Tayyiban rejimi nereye gidiyor? Recep reisin bir bildiği var diyor Aktrolü de trolsüzü de. Kendi akıl ve fikirleri hiç yok. Bugün ak yarın kara oluyor. MOSSAD nüfuz ajanı Feridun Sinirlioğlu Türk bürokratı, bakanı olursa böyle olur. 2010’da Toronto’da İbrahim Kalın ve Ömer Çelik’i uyarmıştım…

Devlet bürokratları, Erdoğan, Türkiye Federal Devleti (Türkiye’ye güya Suriye ve Irak’taki Kürtler entegre olacakmış!) vaadiyle kandırıldı. Nabucco projelerinden eli boş dönünce ABD ve Britanya Libya ve Suriye’de aktif rol oynadı. Ruslar vazgeçmiyor. Suriye Meselesi enerji güzergahları savaşıdır, olan ölen masum sivillere oldu. Tarık Haşimi ile Erdoğan, Irak ve Suriye’de ortada kaldığı için saçmalıyorlar! Orduyu ikna edemediler. Zulümleri boyunlarına dolanıyor artık! Avrupa’nın bekçisi miyiz? Sorunlar acil acil. Avrupa’nın “ahlak”, Türklerin “gurur” sorunu değil mesele. Kimseyi kandırmayınız…

İHH’DAN TÜRKİYE İSRAİL ANLAŞMASINA SERT AÇIKLAMA

Gündeme bomba gibi düşen, İsrail-Türkiye anlaşmasına karşı, ne diyeceği merak edilen İHH vakfı, resmi twittır hesabından sert bir açıklama yayınladı.

İŞTE O AÇIKLAMALAR.

Türkiye ile İsrail anlaşması konusundaki yazılanları takip ediyor ve böyle bir anlaşmadan haberdar olmadığımızı beyan ediyoruz.

Türkiye ile İsrail arasında yapılacak bir anlaşmanın Türkiye, Filistin halkı ve Ortadoğu halklarının aleyhine olduğunu düşünüyoruz.

İHH’nın Gazze Ablukası ve Mavi Marmara konusundaki duruşunda hiçbir değişiklik yoktur. Gazze ablukası kalkmalıdır ve kalkana kadar mücadele edeceğiz. Ambargo abluka aynı şey değildir. Mesele, Ambargo meselesi değil mesele ABLUKA meselesidir. Ambargo İsrail’in kendi tarafından malzeme geçişi, Abluka ise Gazze’ye deniz ve karadan uygulanan Gazze ile beraber Akdenizin işgalidir.

Mavi Marmara’ya saldıran bütün katiller cezasını çekecektir. Hiçbir davadan vazgeçilmeyecektir. Davalar pazarlık konusu edilemez.

Sn.Cumhurbaşkanı;’hak sahibleri kanı akanlardır’ diyerek Mavi Marmara davalarında şehit ailelerinin hak sahipliğini defalarca söylemiştir. Türkiye’deki Ceza davasında mahkemenin verdiği KIRMIZI BÜLTEN kararı derhal Interpol’e gönderilmeli.

İsrail maddi-manevi tazminat ödeyecektir. Bu bedel hukuki karşılıkla hesaplanacaktır. Böyle bir ihlalin hukuki emsali enaz 1 milyar $’dır.

Böyle bir anlaşmanın konusu doğalgaz olamaz. Zira Doğu Akdeniz’deki doğalgaz, Filistin halkının hakkıdır.

Mavi Marmara meselesi sadece Türkiye halkının değil, Filistin halkının ve 37 ülke halkının davasıdır.

İsrail ile anlaşma ve hele hele Mavi Marmara davasının aleyhine olan bir anlaşma Türkiye’ye de, Gazze’ye de kaybettirir.

Clip to Evernote
1 Yorum

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÇEVİRİ: Arif Onur Hangişi