Mavi Marmara İsrail ile yapılan soygunu gizlemek için PR çalışmasıydı!

AKP’nin İsrail’le ilişkisi metres ilişkisi gibi, herşey kapı arkasında gizli saklı yapılıyor ama görünürde düşman muamelesi… Böyle olur Tiran’ın legal ticareti. Irak’tan çal, İsrail’e sat, Yahudilere söv ki Türkler inansın, doysun aptallığa! İsrail mutlu, zira ucuz petrolü yasal firmadan aldı. OTOKRATLAR mutlu ucuz IŞİD Petrolü’nü İsrail’e kolay sattılar! Ancak yurdunu ve yakınlarını bu anlamsız savaşta yitiren Mülteciler mutsuz. İşte bu skandalda 13,4 milyon varillik Irak Petrolü, Ceyhan’dan nasıl yüklenip İsrail’e ucuza satıldı? Irak ve IŞİD petrolünü Erdoğan, Bilal ve Berat’ın nasıl İsrail’e ucuza pazarladığını gazeteci Gökhan Özbek mükemmel özetledi. “İsrail Dölünden,İsrail Dostluğu”na evrilen yüzsüzlüğün ve arsızlığın ibretlik global soygun öyküsüdür:

http://sonsaniye.ca/index.php/2015/12/19/israil-ile-barismadik-israile-sigindik/ …

Kesinlikle, Irak petrolünün IŞİD ile çalınarak Ceyhan’dan İsrail’e damatın şirketi PowerTrans ve Bilal gemileri ile ucuza satılması büyük bir skandaldır. Erdoğan rejimi ve arkasındaki yerli Süfyanizm ve Gladyo şebekesi ne kadar güçlü olursa olsun, bu aybın üstünün örtülmesi mümkün değildir. BOP eş başkanının hukuksuzluklarına neden küresel güçlerin göz yumduğunu anladınız mı? Erdoğan’ın ihanet etmediği hiçbir şey kalmayacak! HAMAS’ı da sattı, elveda Halid Meşal!

Asıl mesele en başından beri gaz projesidir. Türkiye ağababalarının emriyle Güney Kıbrıs doğalgazını İsrail hüllesiyle alacak. Bu şekilde KKTC hakkının gasp edilmesine göz yumacak! Akdeniz’de suların ısınmasının ana nedeni gaz. Ruslar İran ve Çin’i yanına aldı, Batı ve İsrail konsorsiyumu ile savaşta. IŞİD bir araçtır ve kasten oluşturulan gerekçe, bir bahanedir. Kıbrıs’ta güvenlik üssü olan İngiltere, arka planda bu konsorsiyuma ortak. Trilyonlarca dolarlık doğalgazın kıymeti, potansiyeli açık. Ruslar, bu güzergahı kolay kolay yaptırmayacaklar.

Ömer Ashour’un BBC’de yayınlanan bu makalesinde, 10 bin militan kaybeden IŞİD’in neden direncini sürdürdüğü anlatılıyor. Irak ve Suriye başta olmak üzere, Yemen, Mısır, Suudi Arabistan ve Türkiye’de devlet yapısında yapısal sorunlar çözülmediği sürece IŞİD’i oluşturan nedenler devam eder. IŞİD sadece bir hastalığın semptomudur. Haksız işgaller ve kolonicilerin sömürgeci iştahları IŞİD’ta toplanan nefreti yüksek kitleri beslemeye devam edecektir. Okuyun: http://www.bbc.com/news/world-middle-east-35026116

Neden iç savaş çıktı? Esad, Haziran 2011’de İsrail’in enerji boru hattı anlaşmasını son anda Rusların baskısıyla imzalamadı, kanka Erdoğan ile savaş projesi başlatıldı. Milli politika filan değildi. Gazze’de büyük gaz rezervi bulan İsrail, Katar, Irak, Suriye ve Kıbrıs gazını da AB’ye taşıyacak proje için IŞİD aracı ile temizlik yaptırıyor! Bu büyük kumpasta herkesin IŞİD’ten ayrı bir kazanımı var. Putin’in dediği gibi 40 ülkeden finans edililiyor ve 80 ülkeden militan akıtılıyor. Eski Baas’ın mağdur Sünnileri arasında ve selefi networkünde ayda 400 dolar maaşa ölmeye hazır yüzbinlerce Müslüman bulunuyor. Dipsiz bir kuyu gibi IŞİD tuzağı…

AB, eskisi kadar Rusya’nın tehditlerine aldırış etmiyor. Rusya çaresiz kalınca Suriye’ye yerleşip İsrail projesini bozmak için devrede! Düne kadar Rusya’ya doğalgazdan ötürü pasif tepki veren AB, 3 senedir daha sert ve somut kararlar alabiliyor. Çünkü İsrail, bir enerji konsorsiyumu sundu. Bu nedenle Rusya’dan alınarak Samsun/Ceyhan/Telaviv’e sevk edilmesi planlanan petrol ve boru hattı 3 senedir artık gündemde değildir. Ne Nabouccu nede TANAP projesi gündemde.

İsrail ile Güney Kıbrıs doğalgaz arama/çıkartma/pazarlama anlaşması sonrası burada muazzam bir rezerv buldu. 3 senedir gemilerle Rum doğalgazını AB’ye satıyorlar. Ancak yeterli değil. AB’ye herzaman doğalgaz kozuyla tehdit eden Rusya son 3 senedir neden bu konuda somut sonuç alamıyor? İsrail’in yeni enerji çözümü Suriye’yi yıktı ve yeni devletler kurduruyor. Kürdistan koridoru, enerji naklinin yapılacağı adres olduğu için IŞİD, burada büyük rol oynadı. İsrail, Fırat ve Dicle nehirleri ve arasındaki Mezapotamya topraklarına hakim olmak istiyor. Ancak nüfusu yetersiz. 35 milyonluk Kürt nüfusunun asırlardır kurmadığı devleti kurdurarak imtiyazlarla kontrol ve yönetme derdinde İsrail.

AKP, İsrail’e her türlü tavizi çoktan verdi. 2000 yılında Manavgat ve Anamur’dan İsrail’e su satılmasına engel olmuştum. Zira İsrail su kartı ile Filistinlilere Kerbela yaşatıyor, baskı yapıyor. Erdoğan, ikisini de verdi. KKKTC’ye su veriyoruz diyorlar ama aslında su İsrail’e akıtılacak. Kuzey Kıbrıs’a Manavgat içme suyu hattı çekildikten kısa bir süre sonra TC hükümeti ile Kıbrıs hükümeti arasında neden restleşme oldu sanıyorsunuz? Kıbrıs Türkleri de Erdoğan tarafından satışa getirildi. Güney Kıbrıs’tan Ruslar paralarını geri çekti, İsrail buraya çok güçlü girdi. Almanya sermayesi üzerinden Yunanistan ve Rum Kesimi ele geçirildi.

Asıl dananın kuyruğu şudur: İsrail devleti dışarıdan doğalgaz alırken TC’ye kimin doğalgazını pazarlayacak? Suriye iç savaşı kime yarar? Bugüne kadar Bülent Yıldırım İHH gönüllülerinin tekfirci Selefi terörünü destek konusunda kullanıldıklarını neden itiraf edemedi? Yazık! İHH/MİT/MOSSAD/BAŞBAKANLIK görüşmeleri ortada iken bugünlere gelineceği belliydi. İbrahim Kalın ve Ömer Çelik’in yüzlerine de Haziran 2010’da Toronto’da söyledim.

İHH boğazına kadar IŞİD’e silah, sarin gazı ve militan yollanması çamuruna battı. Neden Erdoğan’a toz konduramadıklarını alem biliyor. İHH Suriye silah taşıyan tırlarda kendilerinin kullanıldığını bildiği halde neden inkar ettiler? Erdoğan’ın hangi kumpasına secde etti?

Üstelik Erdoğan rejimi, Mavi Marmara davasında ifade için çağrılan Komor Adaları diplomatlarını da ülkeye almadı. Ucuz kahramanlık bitti Komor adaları devleti bu olaydan sonra tüm ilişkileri sıfırladı Türkiye menşeli gemilere Komor bayrağı çekmiyor.

İHH neden Mavi Marmara gemisine TC bayrağı yerine İngiliz sömürgesi olan Komor adalarının bayrağını astı? Türk bayrağınız yok muydu? İHH Mavi Marmara duruşmasındaki kararı uygulamayan dışişleri bakanlığını eleştirirken neden cumhurbaşkanına hususi medhiyeler düzüyor? Feridun Sinirlioğlu, Dışişleri müsteşarı olarak İnterpol’a İsralli suçluların kırmızı bültenini yollamadı. İnanmadığınız davanız çöktü. Mavi Marmara gemisi hakkında İsrailli komutanlara yakalama emri veren savcıların görevden alınmasına İHH neden sustu? Hiç mi onurunuz yok?

TC ve haddizatında NATO güvencesinden Mavi Marmara’nın çıkarılmasına neden göz yumdular? Madem cesaretiniz yoktu ne diye kabadayısınız? İHH, Mavi Marmara konvoyuna neden dahil oldu? Kimlerin ekmeğine yağ sürdü? 37 ülkenin hakkı diyorlar, buna inanıyorlar mı? Yalancı hepsi! Bir kere en başta Sevr / Lozan / BOP / Oslo / Kıbrıs müzakerelerinde yer alan İngilizlerin Gazze’ye Greenpeace açılımı nasıl anlaşılmalıydı?

Mavi Marmara, Türk ve Arap kamuoyunu aldatma PR oyunuydu. Başbakanlıkta, Yahudiyi döven çakma kahramanı kim yılın fotosu seçti? Of ki of!

Demir çubuklar kullanıp olayı tırmandıranlar kimlerdi, İsrailli komutanın boğazına bıçak dayayıp, altına ettirerek fotosunu çekenler kim? TBMMde vekillere bu fotoyu kim dağıttı?

MİT/MOSSAD/İHH/TC BAŞBAKANLIK arasındaki görüşmeden İsrail sat komandolarının gemiye nasıl bineceklerine dair herşey belliydi, sürpriz yoktu yani.

Mavi Marmara’dan neden Abdurrahman Dilipak gibi şahıslar son anda indi? 28 Şubat Sincan gecesinin organizatörü Dilipak kimin adamıdır?

Mavi Marmara’nın Türk Bayrağıyla yola çıkmasına izin verilmeyerek NATO şemsiyesi devredışı bırakıldı.

A.Dili(nâ)pak’ın müslümanların içine yerleştirilmiş Yahudi asıllı bir KRİPTO olduğunu öğrenmeyen kaldı mı acaba?..

İHH başkanı Bülent Yıldırım herşeyi biliyor, bu görüşmeleri neden açıklayamıyor? Bırakın ucuz kahramanlığı artık. Gerçekleri açıklayınız. Mavi Marmara gemisi yola çıkmadan önce MİT / MOSSAD / İHH / TC BAŞBAKANLIK kurumu arasında 7 görüşme yapıldı. Bir PR çalışmasıydı elbette! İsrail ile ortak yapacakları soygundan önce kamuoyunu aldatma uğraşıydı.

Mavi Marmara balonunu 2 yıl önce patlattım milyonlar okudu. Skandala dair maskeli baloya bakalım daha ne kadar devam edecekler? Neden mi?

30 Aralık 2013’de yazdığım bu yazı, PR çalışmasının patronlarının yüzüne söylediklerimdir. Hiç utanmayacaklar. http://farukarslan.com/genel/mavi-marmara-ve-fethullah-gulen-hocaefendiyi-anlamak/ …

At izi ile it izi birbirine karışmış, kim mert kim namert belli değil, kim vatan haini kim değil mahşerde belli olur. Dert ve dertli belli. Hizmet Hareketi, ülkemizin derdini çekiyor, korkudan sinenler ise Erdoğan’a düşmanlıklarına rağmen halen Hizmet’i vurmanın tam zamanı havasında. Cemaatı kurtarmaya çalışmıyoruz; Türkiye’yi, Ortadoğu’yu ve tüm dünhyayaı yakıp yıkacak 3. Dünya savaşından insanlığı kurtarmaya çalışıyoruz. Erdoğan, bu ateşin barutudur.

Erdoğan, ailesi ve zulümlere katılan AKP’liler için duamız şudur: Allah sizleri sizlerin adalet anlayışı ile yargılasın. Hukuku ortadam kaldırdınız ki, yaptığınız büyük soygun kapansın. Masum insanlara zulmediyorsunuz ki, halk başındaki hırsızdan korksun, yargılamayı aklına dahi getiremesin. Devleti yok ettiniz ki, bu soygun sürsün.

Clip to Evernote

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÇEVİRİ: Arif Onur Hangişi