Suriye iç savaşı, IŞİD ve Erdoğan’dan kurtulmakla bitebilir!

Madem Erdoğan savaşçıl hedefi yok, barış istiyor, zulme karşı, haydi Birleşmiş Milletler Uluslararası Ticaret Komisyonu (UNCITRAL)’a başvur!

Erdoğan, Neden Tahkime Başvuramaz? IŞİD terörünü besleyen kaynaklar kesilmeden iç savaş bitmez. http://sonsaniye.ca/index.php/2015/12/05/erdogan-neden-tahkime-basvuramaz/ …

50. Eğer Suriye içinde güvenli bir sığınma kampı kurulamazsa, 6 milyon daha Suriyeli mültecinin ülkemize akın etmesi kaçınılmaz olacaktır.

49. TSK eğer Rusya, AB ve ABD gerçekten barış istiyorlarsa, Fırat göbeğinde TSK ve BM Gücü korumalı SIĞINMA KAMPI’nda çok ısrarcı olmalıdır.

48. Esad’la devam kararı alanlar IŞİD aracını bitirmek istemiyor. Daha çok işlerine yarayacak. İç savaş IŞİD türevlerini temizlemekle biter.

47. Suriyeli mültecilerin geri dönmesi, travma yaşayan tüm ülkenin barış ve huzura kavuşabilmesi için havadan bomba değil kara savaşı lazım.

46. IŞİD, El Nusra, AŞİH, Fetih, Horasanlılar gibi daha 20 adet örgütün Erdoğan, Katar ve Suudi işi olduğu, Türkiye işi olmadığı anlatılmalıdır. Bu rezilliği ülkemiz hak etmiyor.

45. Türkiye’nin masada olması ve kalabilmesi için Erdoğan ve ekibinin IŞİD kamburundan kurtulmamız gerekiyor. Algıyı ancak AKP’liler yiyor.

44. Irak ve Suriye’nin sadece ülkesi yıkılmadı, beyin gücü de kaçırıldı, tarihi kültürü çalındı. Babil’in intikamı için birileri bu toprakları boşaltıyor.

43. Global Zındıka Komitesi, PKK ve IŞİD araçlarının elllerinde patlayacağını anlayınca Rusya kartını oynadı ancak TSK bunu da yutmayacaktır.

42.Yapay terör örgütleri ile devlet terörü üzerinden korku rejimi kurmak ülkemize yakışmıyor. İslam dünyası Türkiye’den model olacak bir barış ve adalet düzeni bekliyor.

41. Hiçbir terör örgütü istihbarat ve devlet desteği olmadan IŞİD gibi büyüyemez. Faili meçhulleri polisler bitirmişti, GES MİT’e geçmeden önce böyle cinayetler olmazdı.

40. Ancak halen Erdoğan Fidan rejiminin ülkemizdeki hücre yapısı IŞİD, El Nusra ve AŞİH ekipleri tasfiye edilemedi, TSK’da sıra onlara geldi. TSK, kendine IŞİD lekesi yapıştırmaz.

39. TSK’nın IŞİD ile mücadelesi, Ocak 2015’den beri sürüyor. Erdoğan, 20 bin yabancı Selefi bıraktı sınırımızdan, Akar, 10 binini yakaladı ve sınırdışı etti. Gözden kaçmıyor.

38. TSK, Hulusi Akar geldiğinden beri öncelikle Gladyo’nun PKK’sını yok etmeye koyuldu. 2 Ekim 2014’de sınıra yerleşti, IŞİD’i geçirmiyor, dengeyi sağladı.

37. Gladyo ülkemizde ve Ortadoğu’da operasyon yapıyor, Erdoğan ve AKP kullanılan Siyasal İslamcı. Kendi çıkarları için, milli çıkarımız yok!

36. Başkanlık sistemi ve MİT devletinde herkes ve herşey kontrolleri altında, her haltıda aynı adam ve ekip yiyor. Hesap vermekten muaf mış?

35. Rusya elbette Akkuyu nükleer santralinden vazgeçmez. 22 milyara ihalesiz ihale almış Erdoğan’dan. 13 milyar doları avanta, beleş para!

34. Toryum ve Bor madenleriyle milleti oyalamayın. Bu işin uzmanı profesöre hayat vermediniz. Kim mi? Adımı ve bu madenleri yazın bulursunuz.

33. Kurtlar Vadisi’nde IŞİD ve Yolsuzluklar suçunun sadece Blackwater, Mossad, CIA ve MI5’a atılması komik olduğu kadar inandırıcı da değil!

32. MİT ve ÖKK içindeki Gladyocu ekipler, başarısızlığa mahkum bir karanlığa itildiler. IŞİD’e alet almak Erdoğan’ı ve bunları tasfiye eder.

31. Suriye’yi bir Vietnam, bir Afganistan yapmaya çalışan Gladyo, Türkiye’yi bir Pakistan yapıyor; bunu Erdoğan’ın başkanlık hırsıyla yaptı!

30. IŞİD’e Uzak doğu ve Güney Asya ülkelerinden katılanların kimlikleri, örgütleri ipucu, Gladyo’nun ne yapmaya çalıştığını izah edicidir.

29. IŞİD’e katılan savaşçıların 4 bini eski Sovyet ülkeleri ve Rusya’dan toparlandı. Rusya bunların geri döndürülmesinden de endişe ediyor.

28. ABD ve AB, Türkiye’yi kullanıp Suriye satrancında vezir gördükleri Rusya’ya Şah çekti. Ancak Şah, Çin. Erdoğan 3. dünya savaşı tetikledi.

27. Alman BND elinde Erdoğan ve karanlık ÖKK’nın IŞİD, El Nusra AŞİH ve Fetih ile silah ve militan ticaretinde kullandığı Heysem Topalca var. Ancak taviz kopartıp sustular.

26. Alman BND ve polisi, Erdoğan ile IŞİD ve yolsuzluk belgeleriyle ilgili 40 bin kaydı ve 300 belgeyi Taha Gergerlioğlu’da ele geçirmişti. Mahkeme kapatıldı alel acele.

25. Amaç uluslararası mahkemelerde süreci ön görebilmektir. Erdoğan ve ailesinin zafiyetleri ile büyük tavizler almaya başladılar, sorun budur!

24. Rusya’daki belgeleri Erdoğan her halükarda inkar edecek. ABD / İngiltere / Fransa / Almanya’nın bu konudaki açıklamalarına odaklanacak.

23. Erdoğan; “IŞİD petrollerini ispat ederlerse istifa ederim” sözüyle blöf yaparak, Rusya’nın elinde birşey olmadığını düşünüyor, yanılıyor.

22. Silah ticaretindeki itiraflar, kirli pazarlıklar, komisyon paralar, haramilerin paravan şirketleri aslında küresel aktörlerin ellerinde bulunuyor.

21. Dünya basınında satılan kadınlar, mû’ta ilişkileri, kuma getirmeler, organ mafyası henüz gündeme gelmedi. 5 bin Yezidi Antepte satışta!

20.Türkiye önümüzdeki yıllarda daha fazla yüz kızartıcı hadiseyle karşı karşıya kalacak. Erdoğan, Perinçek ve Gladyocu ÖKKlarla devam edemez.

19. Baştaki Haramiler ve onlardan nemalanan milyonlarca karaktersiz destekçisi, onursuzca vatansever yiğitlere iftira atmaktan utanmıyorlar.

18. Erdoğan’ın AKP’siyle Türkiye karapara, kaçak silah ve petrol, insan ve uyuşturucu kaçakçılığı açısından tam bir koridor haline geldi.

17. Erdoğan ve ekibinin suçlarını ortaya çıkartanlar hapiste sürgün veya emekli edildi. Suçu yazanlar suçlu oldu, suçlu adaleti yok etti.

16. Olay sadece hayali ihracat ve rüşvet değil, Libya’ya gönderilen silah kaçakçılığını da içeriyordu. Örtbas edip, memurlar davadan alındı.

15. Atatürk hava alanında gümrükteki rüşvet operasyonu basına yansımıştı. Hatta telefon konuşmaları bile yayınlandı. Ancak hesap veren yok.

14. Erdoğan, THY’nı çok yıprattı. Moskova elinde IŞİD’e militanların ve silahların nasıl taşındığına dair belgeler de var. Yama kapanmıyor.

13. ABD ve AB tip demokratik başkanlık sisteminde kuvvetler ayrılığı, özgür medya ve sivil toplum var. Erdoğan tipinde hiçbiri yok yalan var.

12. Bu nedenle Havuz medyası ve Kurtlar Vadisi dizileri ile yapılan algıyı satın almıyorum. Başkanlık sisteminde başkan herşeyden haberdardır.

11. İnkar ve yok saymak terapide çalışmıyor. Gerçeklerle yüzleşmek gerekir. Ortada gerçekler ve güven olmadan IŞİD travmasını çözemezsiniz.

10. Libya nasıl karıştı? İstanbul Laleli’de Libya’ya bavul ticareti yapan bazı kargolar silahları av silahı statüsünde senelerce gönderildi.

9. Erdoğan yol açtığı IŞİD travması Türkiye zararına.El Nusra ve Boko Haram’a silah gönderildiğine dair belgeler ve kasetler ortaya çıkmıştı. Hem de THY kullanılarak!

8. IŞİD petrolleri hakkında 3 yıldır verdiğim bilgileri Rusya ile dünya medyası paylaşmaya başladı. Aslında herkesin bildiğini size ilettim.

7. Rusya ne yapmaya çalışıyor? ABD ile PYD’ye yardım konusunda Eylül’de anlaşmıştı. Hem Bağdat’a hem Şam’a Komünist Baascılara yardım ediyor.

6. Erdoğan’a 1,5 yılda hakaretten 1300 soruşturma açıldı, 900’üne kovuşturma izni verildi. 400’e yakın izin talebi, 20 ret var. Nefret saçtı!

5. Rusya boşuna çırpınıyor. TSK, Başika Kampı’nda DEAŞ’a karşı mücadele edecek Iraklı kardeşlerimizi eğitti, eğitmeye devam edecektir.

4. Ruslar Bağdat’ı geriyor. TSK Erbil’de Peşmerge eğitiyor. Irak’tan Türk birliklerine açık tehdit gelmesi anlamlı. http://www.rotahaber.com/gundem/irak-tan-turk-birliklerine-acik-tehdit-h572345.html …

3. Kriz tırmanıyor. Devlet aklını yitirmiş durumda. Rusya’ya misilleme: 4 gemi Samsun Limanı’nda ‘tutuklandı’ http://www.rotahaber.com/gundem/rusya-ya-misilleme-4-gemi-samsun-limani-nda-tutuklandi-h572380.html …

3. Suriye mülteci krizi konusunda Türk sivil toplumu yeterince organize olamadı, üniversiteler ne proje üretti nede sosyolojik araştırmalar.

2. Erdoğan dava açamaz bana, biliyor ki IŞİD konusunda haksız, bir insanlık dramı var. Bir dava açtı, 8 delil sundum.
Embedded image permalink

Gökhan ÖZBEK @gokhanozbek sordu:
Madem Hırsızlıkla Suçlanıyorsun, Neden Dava Açmıyorsun? ERDOĞAN, NEDEN TAHKİME BAŞVURAMAZ? …

IŞİD zulmü konusunda niye bu kadar kızgın olduğumu Erdoğan ve AKP’lilere anlatamadım. Yol açtıkları travmaları yazmaya kelime kalmadı ki!

Clip to Evernote

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÇEVİRİ: Arif Onur Hangişi