Hitler olmak yada olmamak!

Durum bundan ibaret. Artık akılcıl millet Almanları nasıl oldularda Hitler’in ardından gittiler diye suçlamıyorum. Dünya, yeni Hitleri tanıyor. Eee artık Hizmet camiasının neler çektiğini herkes anlar. Hitler’e karşı duran olsaydı, 50 milyon boş yere ölmezdi. Hitler sandık ve demokrasiyi kullanarak diktatör oldu. Yaşananlar bire bir ülkemizde yaşanıyor, şaşıran neden yok? Hitlerin gücünü isteyen Tiran’ın Hitler gibi silahları ve ordusu yok. Gerçi Hitlerin vardı da ne oldu, Ruslar Almanya’yı toptan yaktı, yıktı.

Malum milletin kuklası Tiran açıkca İslami hizmetlere savaş açtı ve var mı bana yan bakan dedirtti. Var dedik diye başımıza gelmeyen kalmadı. MOSSAD, İsrail ile cemaatin darbe yaptığı iftiraları tel tel döküldü. Soygunu gizlemek için daha ne kadar düşecek? Başkanlık ve eyalet sistemi Yezid’in değil ardındaki global zındıka komitesi planı olduğuna göre bu Yezid bir herc ü merc savaşı çıkartabilir… Hitler, susarak ve aptalca onu destekleyen insanlar sayesinde 50 milyon insanın katline yol açtı Tiranlar cesareti halktan, buradan alıyor.

Hizmet’in 80 yaşındaki hayırseverini hapse atanlar, Noel Baba hayranı oldu. Müslümanların tek modeli vardır: Peygamber Efendimiz (SAV), Sünneti ve Ashabı. Tek kitabımız vardır: Kur’anı Kerim. Bizim etnik, milli veya dini kimliğimizden önce insanlığımız gelir, bu ortak değer, insanlığın kolektif vicdanı, şahs-ı manevisidir.

Avrupa’da 25 milyon, ABD’de 10 milyon, Kanada’da 1 milyon Müslüman yaşıyor. DarülHarb saçmalığıını bırakın, Müslümanlar daha özgür buralarda. Eskiden Onlar ve Biz ayrımı keskindi; İmamı Azam, Darül Harb’da 3 ay zaman geçirenin imanını sorgulardı. Fıkıh, bugün yeniden yazılmalıdır. İmamı Azam, yaşarken bile fıkhi bir hususta yeni bir bilgiye ulaştığında fetvayı ve kararını yenilerdi. AB; ABD, Kanada’da yeni fıkıh lazımdır.

Müslümanlar başlarındaki zalim Tiran, Firavun ve Karun’lardan adaletsizlik ve hırsızlık nedeniyle kaçıp Batı ülkelerine gidiyorsa, oturup bir düşününüz. 2005’de Kanada’da Kur’an’a dayalı şeriatın da uygulanması Ontario’da tartışıldı. Kanadalılar razı oldu, İranlı güya Müslümanlar razı olmadı! Ontario’da şeriatı alternatif hukuk olarak kabul edelim tartışmasında İranlı İrşad Manşi ortalığı karıştırdı, Mühtedi Kanadalılarla savaştı! Ontario’da şeriatı alternatif hukuk olarak kabul etme tartışmasını samimi bulmadığım için katılmadım, geçen sene akademik makalemde yazdım. Şimdi düşünüyorum da laik Kanada şeriatı da uygulayalım diye tartışacak kadar özgür, ancak Türkiye laik anayasa yapsa da bunu tartışamaz ki!

Batı “İnsan” arıyor. İslamiyet ise İnsanın has olduğu yer ama Kültürel yozlaşma ve bencilleşme yüzünden kendimizden başkasını umursamıyoruz! Fethullah Gülen Hocaefendi, İslam’ı anlamayan müslümanlığa karşı savaş açmış durumda. Bunun kaynağı bencillik, cahillik, zulüm ve terördür. İbadetle beraber irfan, ahlak, ahirete kadere iman kavramı, nübüvvet yani teblig Kur’an’ın özü; Birbirini anlayabilme, empati başta geliyor. Niçin ibadet ediyorsunuz? Kişisel tatmin, “ben daha çok müslümanım” yarışı için mi? İbadetlerle bereber önemsemen gereken bir ahlak yok mu?

Zulüm, soygun, haksızlık. İşte taasup ile gerçek İslamın ayrıştığı yer burası. Gerçek müslüman çevresindeki şerri kaldırmaya adanmış ruhtur. Sadece İçki içmemek, domuz eti yememek mi haram?. Haset, kin, başkasının kuyusunu kazma, ötekileştirme, aşağılama kul hakkı haram değil mi? Kur’an’da ayet net olmasına rağmen, Takvadan başka farkımız yok iken, sırf mensubiyetine dayanan ötekileştirme bugün yaşanan zulmün kaynağı. Kuran da İnsan Halife -i Rahmandır. İnsan sırf karşısındakine Allah’ın yaratmasının en şereflisi olduğunu bilerek büyük hürmet etmelidir.

Clip to Evernote

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÇEVİRİ: Arif Onur Hangişi