Kuran öğreten komşu kızını Fetöcü diye ihbar edip polis oğlu terfi alsın diye uğraşan yaşlı teyze! Olamaz böyle sapıklık diyorum, Lut kavmi bundan daha kötü olamazdı.

mesajÇok Önemli Bir Mesaj: Fethullah Gülen Hocaefendi’nin, “Siyasilere Suikast” Haberlerine Dair Açıklamasını yukarıda okuyun ve aşağıdaki insan kalitesini de görünüz. Nifakın geldiği nokta bu. İnsan kalitesi bu kadar mı düşmüş ve yozlaşmış? Kuran öğreten komşu kızını “fetöcü” diye ihbar edip polis oğlu terfi alsın diye uğraşan yaşlı teyze! Olamaz böyle sapıklık diyorum, Lut kavmi bundan daha kötü olamazdı.

ŞEYTAN BİLE BUNLARDAN DERS ALIR:

Şeytanın dahi aklına gelmeyecek kumpası komşusuna kurdu.. deşifre etti..

Başka bir ilden Konya’ya yeni taşınan bir arkadaşımızın yeni yaşadığı hadise:

2.evini taşıdıktan 1 hafta sonra üst katlarında oturan 56 yaşında bir teyze evine geliyor, arkadaş içeri buyur ediyor.

3.Konuşurlarken, teyze arkadaşımıza, ben Kuran-ı Kerim okumayı bilmiyorum kızım biliyorsan sen bana öğretsen diyor.

4.Bizim arkadas cok mutlu oluyor hatta içimden Allah’a şükretmeye başladım tekrar hizmet imkani verdigi için diyor tabi hemen kabul ediyor..

5.Olur tabi teyze nasil olsa evdeyim öğreteyim diyor.. Sonra teyze benim 2 tane gelinim var onlar da bilmiyorlar onlara da öğretir misin diyor. Bizim arkadaş tabi tabi teyze gelsin onlara da öğretirim diyor.

6.Teyze, istersen sen bize gel halılarinda beyazmış torunlarda var kirletmesinler diyor.. +Arkadaş, hiç önemli değil silerim ben siz bana gelin diyor, diğer gün gelmek uzere ayrılıyor.

7.Teyze diğer gün gelmiyor, bir hafta sonra arkadaşın evine geliyor. Girer girmez fazla konuşmadan hemen sen F…cü müsün diyor.

8.Arkadaş tabi çok şaşırıyor, bayağı bir şeyler anlatıyor söylüyor, herhalde teyze ikna olmus ki: +🔥 Ben apartmandaki F…cüleri tespit ediyorum. Oğlum polis, bu bulduğum isimleri vererek rütbesi artacak diyor.

9.Oğlum,onlara Kuran bilmiyorum öğretir misin dediğinde hemen kabul ederler.Ne kadar işi zora soksan da oluruna bakarlar ordan tesbit et der

10.🔥 Apartmanda 3 tane daireyi buldum isimlerini verdim oğluma, onları ihbar edecek rütbesi artacak.

11.Hatta bir tanesinin 1,5 yaşında kızı vardı. Çok içim sızladı ama yine de verdim diyor. 👹

12.🔥 Diğer dairelerden birine birkaç kere gitmiş teyze şüphelenip, hep hizmete atıp tutmuş, abla dayanamamış,+teyze bak ben onlardan değilim ama biraz insaflı olmak lazim,hepsi mi terörist demiş.Böyle dedi diye o ablanın ismini vermiş F…cü diye.👹

Önder Aytaç hocamızın twitlerinden alınmıştır..

DEDELER VE NİNELER DE ZULÜMDEN NASİBİNİ ALDI

78 yaşındaki dedemize yapılan zulüm pes dedirtti

Hatice teyze ve Halil amca uzun süredir tanıdığım insanlar. Halil amca, İzmir’de yıllarca Diyanet’te Kur’an Kursu hocalığı ve cami imamlığı yapıp emekli oldu. Şimdi 78 yaşında.

Başlarına gelenleri duyduktan sonra kapılarını çaldım. Hatice teyzenin gözyaşları bir an olsun dinmeden anlattıklarını, birinci ağızdan yazıyorum. Zulmün, çocukları olmayan, dünyadan elini ayağın çekmiş, beli bükülmüş yaşlılara bile yaptıklarını görün diye.

HATİCE TEYZE VE HALİL AMCANIN HİKAYESİ

Bir cuma günü evinden çıkıp cuma namazına gitti fakat camide bile boş durmayan kendini bilmez birileri eşimi namaz esnasında şikayet ediyor ve polis hemen geliyor. Malesef camiden alıp götürdüler ve yaklaşık bir hafta gözaltında kaldıktan sonra tutukladılar.

Çocuğumuz olmadığı için eşimi ziyarete bi yeğenimin refaketinde gittim. Çantasını hazırladım ve yola düştük. Yeğenimi görüşmeye almadılar, sadece ben görüşmeye girdim.

Hapishanedeki görevliler çantayı açınca elbiselerin altında nemi alsın diye koyduğum evdeki bir parça gazeteyi görüyorlar. Üzerinde ZAMAN yazıyor. Bir anda delirmiş gibi “Bu gazete yüzünden binlercesi içerde yatıyor bilmiyor musun? Nasıl sokarsın bu gazeteyi içeri?” diye bağırmaya başlıyorlar.

O da: “Bu kadın 70’ine merdiven dayamış yaşlı biri. Kasıtlı yapılmış birşey değil ne bilsin diyor. Hem bu gazete eski bakın 6 yıl önceki çıkmış bir sayfa diyor.”

Ama nafile,savcı emriyle alın atın içeri 3 saat aklı başına gelsin diyorlar ve kapalı bir hücreye tek başına bırakıyorlar.

Ben görüşten çıktım onu bekledim. Üzülmeyeyim diye neler olduğunu o gün bana söylemedi bile.

Hoca, 3 katlı evimizi feza vakfına kaydı hayat şartıyla bağışlıyorum diye bir dilekçe vermişti. Vakfa atanan kayyimlar evimize el koydular ve beni kira bedelini vermezsem evden çıkaracaklarını söylediler. Eşimin başına gelenlerden daha ağır geldi bu yaşadıklarım.

Görüşten döndükten sonra bir gün Ankara’dan emirle geldiklerini söyleyen birkaç kişi kapımı çaldı. Her biri bir yana dağılıp evimi ölçmeye başladılar. Sonra kapımın kilit göbeğini değiştirdiler. Bana da “750 tl aylık kira vereceksin” dediler. Üstelik beş aylık geriye dönük kira da istediler.

“Yapmayın evladım ben 500’er yüz TL alıyorum aşağıdaki iki kiracımdam.1600 tl emeklisi var hocanın 750 kiraya verirsek nasıl yaşayacağız” dedim.

Bana “Bundan sonra devlet yesin bu paraları daha hayırlı olur” dediler alay edercesine. Adeta kanım dondu. Kimsem yok bir Rabbim var ona derdimi açtım: “Allahım dedim yapılan zulmü görüyorsun sana havale ediyorum” 

Günler geçti, yine ziyaret günü geldi. Cezaevinin yolunu tuttum. Havalar soğudu, Hoca yaşlı, kışlık bir şeyler götürdüm. Görevliler almadı. “Oğlum bu adam hasta, yaşlı, üşür, soğuktur” dedim.

Aldığım cevap: “Donarsa donsun bize ne” 

Hocaya evimizin ve benim başıma gelenleri anlattım, ağladı.Sonra üzülme diyerek beni teselli etti. Hoca çok zayıflamış, gözleri iyice küçülmüş hasta durumda. Bana “yeryüzünün cehennemi” hapishanelerdir dedi. Kendi işini yapamaz halde. Ama sağolsun koğuştaki arkadaşları yardımcı oluyormuş.

Bundan 4 yıl önce kalça kemiği kırılmıştı eklemden. Aylar sonra yürüyebildi ancak. Şuan bastonsuz zor yürüyebiliyor.

Kapımızı bir tane çalanımız yok.Herkes korkuyor sokağımıza bile girmiyor. En yakın akrabalarımız bile sebepsiz yere insanların cezaevine atıldığını, zor yürüyen yaşlı bir hocayı bile alıyorlarsa kendilerini de alabileceklerini düşünüp, kapımıza uğramıyor.

Şimdi soruyorum evladım!

8 yaşındaki hasta bir ihtiyardan nasıl terörist olur? Neyinden korkuyorlar? Hem bir insan 78 yaşından sonra mı terörist olur? Bu zulmü yapanlar insan mı?

Sadece dua ediyorum. Elimden birşey gelmiyor. Allahım sana havale ediyorum diyorum. Islah eyle bu insanları diyorum. Sesimizi bir duyan olsa kullarından diyorum…

NOT: İslam barış, Müslümanda barışa teslim olan kişi demektir. Kuran-ı Kerim’e göre saldırı yoksa savaş da yoktur. Peygamberin yaptığı tüm savaşlar, savunma amaçlıdır. Kur’anda geçen cihad kavramı, Dini yaymak yada insanları Allah’a inandırmak için yapılan mücadele değildir. Cihad, ortak iyiyi iktidar yapıp, zalime ve zulüm düzenlerine karşı Adalet ve barış yurdunun tesisi için çalışmak demektir. “İslam devleti” yada “İslam Fethi” gibi kavramlar ve bunun için yapılan mücadeleler Kur’an’a aykırıdır. Peygamberlerin mücadelesi, Sınırsız ve sınıfsız bir dünyanın kurulması içindir.

Kur’an inmeye başladığı ilk zamanlarda, Mekke’nin, mal ve adamlarıyla övünen, emek sömürüsü yapan tefeci bezirganlarında inanılmaz korku yaratmıştı. Çünkü Kur’an, Mülk Allah’ındır diyordu. Mal çokluğuyla başkaları üzerinde hegemonya kurmayın, Köleleri özgürlüğüne kavuşturun ve İhtiyaçtan fazlasını verin diyordu. Zulmedenlerin çok kısa bir zamanda sarsıcı bir devrimle yıkılıp gideceklerini haber veriyordu, öyle de oldu. Aradan asırlar geçti. Bu Kitaba inandığını söyleyenlerin sayısı bir buçuk milyara ulaştı. Ancak Kur’an’ın ilk dönemdeki o sarsıcı mesajından sadece geriye okuyanın da, dinleyenin de ne dediğini anlamadığı, hafızın o güzel sesinden süzülen nağmelerden başka bir şey kalmadı…

Din ne havrada ne kilisede ne de camidedir. Din hayatın bizzat içindedir, yani sokaklardadır. Eğer bir din: kalpsiz dünyanın kalbi, mazlumun ve ezilmişin içli çığlığı ve zalimlere karşı havaya kalkan bir yumruk olabiliyorsa o din gerçek dindir. Bunun aksi olan din ise kişilerin kendini afyonlamak için kendi elleriyle oluşturduğu bir egemenlik aracıdır. Namaz kılmayanı kırbaçlamak, dinden döneni öldürmek, yılbaşı kutlayanı katletmek..Dinde zorlama yoktur ne demek?

Marx’ın düşlediği, ancak ulaşma yolu bulamadığı cennetle, Kur’an’ın betimlediği ve ulaşma yollarını belirttiği cennet birbirinin benzeridir. Kur’an’ın Cennet ve Cehennem tasvirlerinin hepsi yaşadığımız dünyaya aittir. Metafizik anlamdaki cennetin yoluda bu dünyadan geçmektedir. Kur’an, bizden yaşadığımız dünyada “Sınırsız ve sınıfsız” bir barış yurdu tesis etmemizi ister. Hz.Muhammed Bedir savaşında esir düşen müşriklere, okuma yazma öğretirlerse serbest kalacaklarını söylemiştir; Zeyd b. Sabit okumayı öğrenmiştir.

İyi bir Müslüman olmak:
Namaz da, Oruç da, Hac da değildir.
İyi bir Müslüman olmak:
Peçede, Başörtüsünde, Sarık da değildir.
İyi bir Müslüman olmak:
Eline, Beline ve Diline hakim olmaktadır!
Müslümanlık dış görünüş, inanç ve ritüeller değil, Bilinç ve Davranıştır.

Her insan kendi olması karşılığında topluma bir bedel öder. Kimse bedelsiz kendi olamaz. Bu bedel bazen yalnızlıktır. Bu yüzdendir gidişim, sadece kendim olmak istedim ve sen beni değil hayal ettiğin seni istedin…

“Hazreti Peygamber’den çok önce Anadolu’nun büyük Tanrıçası Kybele Mekke’ye götürülerek tapınılmak üzere Kâbe’ye konmuştu. Namazdaki “kıble” sözü Anadolu Tanrıçası Kybele’nin adıdır.” (Halikarnas Balıkçısı, Anadolu Efsaneleri)

Hz. İsa nefsine aldanıp hata etmiş bir garibanı linç etmeye karar vermiş azgın bir topluluğa seslendi: “O ZAMAN İLK TAŞI EN GÜNAHSIZ OLANINIZ ATSIN…”

Ay ve Güneş herkesin lambasıdır! Hava herkesin havasıdır… Su herkesin suyudur… Ekmek neden herkesin ekmeği değildir?
[Şeyh Bedreddin]

Tanrı açlık ve yoksulluk isteseydi denizde balık,ormanda meyveler armağan etmezdi. Tanrı ,insanların ulaşabileceği ve herkese yetecek kadar zenginliği tüm insanlara sunmuştur ama birileri bunların çoğunu almak için “Tanrı sizlere yoksulluk karşısında sonsuz ve mutlu hayat verecek” demektedir. Yoksulluk arttıkça ve Tanrı’nın herkes için verdiği zenginliklere birileri daha fazla el koydukça Tanrı adına konuştuğunu ileri sürerek yoksulluk karşısında “sus” diyen din adamları da çoğalmaktadır.
[Hugo Chavez]

”Zenginler fakirlere tanrıdan başka bir şey bırakmadılar!.”

Saplandık ELİF çok uzakta BA
Başa gelmek bir şeyin
Düşmesi ayağa
Bu taşları yolumuza kim koydu?
B. NECATİGİL

Clip to Evernote

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÇEVİRİ: Arif Onur Hangişi