Meçhul Hintli Resul Yuz Asaf veya Keşmir’de Hz. İsa Efsanesi

Şimdi İndir Hemen OKU!

Yuz Asaf, Budistler ve Hindularca ‘Bodhisattva’ veya ‘İssa’ adıyla tanınan, peygamberliğini M.Ö. 100′de Hindistan’da ilan eden meçhul bir kişiliktir. Bu meçhul peygamberin etrafında kopartılan fırtınalar Keşmir’de, Hz. Isa Efsanesi’nin konusunu oluşturuyor.

İslam ve Hıristiyan kaynaklarında 14-29 yaşları arasında nerede olduğu bilinmeyen Hz. Isa Budist midir?
Hıristiyanlık Budizm, Budizm Yahudi kaynaklı mıdır?

Hz. İsa’nın çarmıhtan kurtulduktan sonra Türkiye – İran – Afganistan üzerinden Hindistan’a geldiği, isim değiştirerek Yuz Asaf adını aldığı ve 120 yaşına kadar dinini tebliğe devam ettiği doğru mudur?

Buda’nıın işaretiyle, beklenen Lama düşüncesinde bebekken korunmaya alınan, beyaz tenli olduğu için adı ‘Bagwa Bodhisattva Avalokitesvara’ konulan İssa, Hz. İsa mıdır?

Hindu kutsal kitapları ve Vedalar’da, İssa’dan nasıl bahsediliyor ve bu kitaplarda yer alan son peygamber Hz. Muhammed’in ‘Kalki Avatar’ adıyla son kurtarıcı olarak tanımlanması neden gizleniyor?

Hıristiyanlığın ve İslam’ın Batı’da yayılmasından sonra Hindistan ve Orta Doğu arasında ki benzer isimler nelerdir?

Kayıp 10 İsrail kavminin izini Afganistan ve Hindistan’da bulan Yahudiler, Yuz Asaf’a neden sahip çıkıyor?

Yuz Asaf’ı Hz. İsa olarak lanse eden ve Mesihliğin kendisine geçtiğini varsayan Ahmediye-Kadıyani mezhebi kurucusu Gulam Ahmed, İngiliz İstihbaratı’nın ajanı mıydı?

Bütün bu ilginç soruların cevaplarını bulacağınız Keşmir’de Hz. İsa Efsanesi, Hz. İsa’ya atfedilen söz konusu iddialarla ilgili geniş bir perspektif sunuyor.

BURADAN HEMEN İNDİRİN

mechukhintlipeygamber