İlk defa 2004 yılında Q-Matris yayınevi tarafından Matrix’in 11 Eylül Kurgusu, daha sonra ise Karakutu yayınlarınca Net Kırılma adıyla 2005’de basılan bu kitap, yenilendi. Gazeteci ve yazarlar Fehmi Koru’nın ifadesiyle belgeseli çekilecek derin bir araştırmadır. Nuh Gönültaş’ın tabiriyle, 21.yüzyılın en büyük yalanı ile kıyamete doğru gittiğimizi anlatıyor. 3 Mayıs 2011’de Matrix’in kurguladığı dünyaya yeni balonlar sunuldu. Yeni sorular ortaya çıktı. Bin Ladin, öldürülmeden uzun bir süre önce Amerikan güçlerinin elinde ve kontrolünde miydi? Ladin, 6 Şubat 2009’da Pakistan’da hastalıklarından dolayı mı öldü? Dondurulan Ladin’in cenazesi, İran gizli servisi tarafından Kuzey Irak’ta Peşmergelere ve kod adı Turan olan Türk subayına neden teslim edildi? El Kaida’nın yeni lideri gösterilen Zevahiri ve lider kadrosu, hasta olan bin Ladin’i öldürüldüğü Abbottabad’a 2004’de yerleşmeye neden ikna etti? Sahte Ladin kasetlerini halen kim piyasaya sürüyor?

TIKLA ÜRÜNÜ  AŞAĞIDAKİ LİNKTEN GÖR,

http://www.lulu.com/spotlight/astrapulses

Netkırılma kitap 

Yaşananlar ne bir rüyaydı ne de bir Hollywood filmi. 21. yüzyılın en büyük yalanı ile kıyamete doğru gidiyoruz. Bu kitabı okuduktan sonra Matrixin kurgusu 11 Eylüle farklı bir gözle bakmaya başlayacaksınız. Ya sunduğumuz delillerle tatmin olacak, Matrixin fanusdan çıkacak ve beyinlerinize, kalplerinize vurulmuş zincirlerinizi kıracaksınız veyahut da hepsine komplo teorisi deyip Matrixin size sunduğu aldatıcı hayal dünyasında, yaşamınıza, gerçekleri yok sayarak devam edeceksiniz. Hangi dünyanın gerçek olduğuna kara vermekte zorlanacaksınız. Gerçeği savunan Matrixin ajan Smithleri mi yalancı yoksa karşı cennahta Matrixin dünyayı yok etmesine engel olmak isteyen Neolar mı beklenen kurtarıcı? Pes etmeyen 100 bin İnternet Komiseri tüm dünyada açtıkları web sayfalarıyla Matrixin balonlarını patlatmaya çabalıyor. Bir iğne de siz batırın.

 

Bu kitabı okuduktan sonra 11 Eylül saldırılarına, Afganistan ve Irak´ın ABD tarafından işgaline ve petrol savaşlarına farklı bir gözle bakmaya başlayacaksınız. Ya, sunduğumuz delillerle tatmin olacak, veya ´bunların hepsi komplo teorisi´ deyip size sunulan aldatıcı hayal dünyasına sığınarak yaşamınıza devam edeceksiniz. Veya aşağıdaki soruların cevabını arayacaksınız… İngilizler tarafından İslam´ı bölmek adına ortaya çıkartılan Usame Bin Ladin´in de bağlı bulunduğu Vehhabizm tarikatına karşı, ABD Başkanı Bush´un mensubu olduğu Hıristiyan Evanjelizm tarikatının, yıllar sonra Afganistan ve Irak´ta karşı karşıya getirilerek çatışma haline sokulması bir hesabın sonucu mu? 11 Eylül saldırıları ile Evanjelistler, ABD´de bir iç darbe mi gerçekleştirdi? Hem Hıristiyan hem de Yahudi kökten dinciler. El Aksa Camii´nin yıkılmasını neden savunuyorlar? Ladin, Eylül 2003 yılında ABD birliklerince yakalandı mı? ABD-İsrail-İngiltere, Kuzey Irak´ta bir Kürt devleti kurmak için ne tür bir işbirliği içerisine girdi? ABD, Kürtler üzerinde planlanan oluşumda PKK´ya nasıl bir rol biçti? Evanjelistler, Ortadoğu´da İsrail için uygulanan bir politikanın devamını nasıl sağlıyor? ABD Başkanı Bush´un başlattığı savaşları Tanrı adına yapıyor olması, bir dinler savaşının alt yapısını mı oluşturuyor? Evanjelistlerin son hedefi, PKK aracılığıyla Türkiye mi? Daha önce Matrix´in 11 Eylül Kurgusu ismi ile yayımlanan bu kitap 11 Eylül´ün, Irak işgalinin ve petrol savaşlarının altındaki bizlerden saklanmak istenen gerçekleri ortaya çıkarmak için ter döken ´Cesur Yüreklerin´ eseridir.

Kitap için ne dediler:

13 haziran 2004 tarihli ‘Filmi ilgi çekecek kitaplar’ başlıklı köle yazısında Yeni Şafak yazarı Taha Kıvanç( Fehmi Koru):

‘Birbiri ardına okunduğunda zihinlerde hemen senaryo haline dönüşüveren üç kitap var. Faruk Arslan 11 Eylül saldırılarıyla ilgili ihtimalleri bir bir incelemeye almış “Matrix’in 11 Eylül Kurgusu” kitabında (Q-Matris Yayınları). Tespiti şu: Olayın bir ‘matrix’ kurgusu var… Onun geçen yıl yaşanan İstanbul saldırılarına kadar taşıdığı kurguyu, genç gazeteciler Şaban Arslan ile Devrim Tosunoğlu daha kanlı canlı hale getirmişler ‘Dehşet Senaryosu’ adlı kitaplarında (Güncel Yayıncılık). İstanbul saldırılarını işleyen ve bir polisiye roman heyecanıyla okunan kitap günümüzün gerçekliği teröre bir başka gözle bakmamıza da yarıyor. Rasih Yılmaz ise, ‘Büyük Travma’ adıını verdiği kitabında (Karakutu Yayıncılık), İstanbul saldırıları konusunda olgularla bulgular arasında kaybolmamaya çalışarak kendi hükmünü veriyor. Bu üç kitap, tv programcıları için birer altın madeni… ‘

14/05/2004 tarihli Tercüman Gazetesinde köşe yazarı Nuh Gönültaş MATRİX’İN KIYAMETİ YAKLAŞIYOR! başlıklı yazısında şunları yazdı. 

‘Geçenlerde, Faruk Arslan‘ın Q-Matris Yayınları’ndan çıkan ‘Matrix’in 11 Eylül Kurgusu’ adlı kitabını okudum. Doğrusu 11 Eylül ile ilgili yazılan Türkçe kitaplar arasında en çarpıcı olanlardan birisi diyebilirim. Zira kitap 11 Eylül ve sonrası gelişmeleri, üç büyük dinde de yer alan, ‘Mesih, Deccal ve Kıyamet’ kavramları bağlamında yeniden ele alıyor ve ortaya son derece ilginç bir ‘Matrix’ çıkıyor. ‘Matrix’in 11 Eylül Kurgusu’ 21. Yüzyılın en büyük yalanı ile kıyamete doğru gittiğimizi anlatıyor. Bu kitabı okuduktan sonra ya sunulan delillerle tatmin olacak, ya da Matrix’in fanusundan çıkacak ve beyinlerinize vurulmuş zincirlerinizi kıracaksınız ya da hepsine komplo teorisi deyip Matrix’in size sunduğu aldatıcı hayal dünyasında yaşamınıza, gerçekleri yok sayarak devam edeceksiniz!’