Hira sultanlığının Ashab-ı Kehf’i bugün Hizmet camiasıdır

Nur hakikatları bugün Fethullah Gülen Hocaefendi tarafından tüm dünyaya meshediliyor. 170-200 ülkede kültürüne durumuna ve inancına göre bu hakikatlar arzın toprağına ve insanlarına göre yediriliyor. Tüm dünyayı sıvazlayan merhametli bir el adeta bu. Ve dikkat edilirse bir şahs-ı manevi hükmediyor.

RİSALE-İ NUR, okul-yurt-yuva-gazete-tv–evler-müttehid milyonlar ile Sedd-i Zülkarneyn’i inşa eden Hocaefendi’nin elindeki inşa programıdır. Selef-i salihinin özeti veya meyvesi Risale-i Nur’dur. Fethullah Gülen Hocaefendi ise risalelerden damıtılmış şurupdur. Kana kana içmek gerek. Ama çocuklar gibi o şuruptan kaçanlar var.

Gaddar, zalim ve süfyanların çağında Hira sultanliginin ashab-i kehf’i bugün Hizmet camiasıdır. Hiç olmazsa kıtmiri olsaydık heyhat !

Risale-i Nur, okyanusun en derununda ki saklı inci gibidir. Nur hadimi Fethullah Gülen Hocaefendi ise en kabiliyetli dalgıç. Fethullah Gülen, Tahiri’nin emaneti Zübeyir’in takdir ettiğidir. Nurun hakiki kahramanı Zübeyir Gündüzalp Muhammed Fethullah Gülen için mus’ ab (isabetli istikametli) der. Teemmel dikkatli olmak lazım.

Risale-i Nur manevi bir yara merhemidir. Ve bu merhem bugün Fethullah Gülen gibi hazık mahir ve mü’min bir doktorun elinde bulunuyor.

Nur talebesi iddiasında ki bazı kişiler Fethullah Gülen Hocaefendi gibi Nur hadimini daha hazmedemiyorlarsa onlar nur talebesi değil ancak Nur sarayının kapisindaki hırslı dilenciler olabilirler. Hırslı dilenciye Üstad hazretleri risalelerde eli boş kalacak nazarıyla bakar. Hırs hasaret verir.

Nur talebesi kainatları kendi tefekkür dünyasında bir yaprak gibi ele alırken tam tersi mahiyette tutupta kardeşine nefret etmez.. edemez. Nur talebesi kardeşini koruyup kollayandır ondan kaçıp gidemez. Nur talebesi düşene el uzatandır tekme vurmaz.

Risale-i Nur’un külliyatı bir ağaçtır ve Pırlanta eserleri meyve vermiştir. Pırlantalar ise Risale ve Kur’an’a akıl ve kalpleri raptetmiştir.

İman hizmeti müstakildir. İman hizmeti bağımsızdır. İman hizmeti minnet altına alınmamalı.Devletin eline Risaleleri vermek imanî hizmeti ipotek altına aldırmak demektir ve sebep olanlar bunun ahirete dair hesabindan titremeliler. Kardeşlerim! Nur talebeleri risale dahi okumayan namaz kıldıkları ise şüpheli ve zulm ehli kişileri camiada ki kardeşlerine tercih etmez.

Hidayet Karaca nur talebesi kardeşimizdir. Adeta bir Zübeyir Gündüzalp gibidir. Kur’anı Risalesi ve Cevşeni ile ve hasta haliyle medrese-i yusufiyede şu an. Ona yapılan zulmü kabullenmemiz kabul edilemez. Bu bizim çiğliğimizi gösterir. Unutulmamalıdır ki zaman, cemaat zamanıdır. Cemaatten çıkan bir şahs-ı manevî hükmeder ve dayanabilir. örn:170 ülkede tek yürek hizmetler.

Salih Can
Clip to Evernote

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÇEVİRİ: Arif Onur Hangişi