Küresel Kezzap ve 19 Meşhur Palavrası…

Küresel Kezzap ve 19 Meşhur Palavrası…

Kizb, değişik türevleriyle Kur`an da üç yüzden fazla âyette geçmekte, Allah Teâlâ (c.c.), Yalan sözden sakınınız! (Hac, 22/30) buyurmaktadır. “Yalan kötülüğe, kötülük Cehennem’e götürür. İnsan yalancılık yapa yapa, nihayet Allah katında yalancılardan yazılır.” (Buharî, Edeb, 69; Müslim, Birr, 103-105) Müslüman, yalan ile imanın bir arada bulunamayacağını bilip yalandan kaçınarak doğruluğun temsilcisi olmalıdır. (Bkz. Müsned, 2/353)“Yalan bir lâfz-ı kâfirdir.” “Bir dane sıdk, yakar milyonla yalanı. Bir dane-i hakikat, yıkar kasr-ı hayali. (Said Nursi)

Küresel Kezzap`ın elinde tek sermayesi yalan, iftira, hakaret, küfür, nefret ve fesatla milleti kamplara bölme kaldı. Öyle zannediyorum ki bırakın Türkiye`yi ve Osmanlı`yı dünya kurulduğu günden bu güne hiçbir devlet adamı ve Başkanının ağzına almadığı hakaret ve küfürleri savurdu. Bu manada rekor kırdığını düşünüyorum. Yine kendi halkının aile fertlerini, eşleri, kardeşleri, akrabaları, dostları, birbirine düşüren ilk ve tek Başbakan olarak tarihe geçti. Aynı zamanda bu çapta bir yolsuzluk ve hırsızlık ile dünyada gündeme gelmiş bir devlet Başkanı da yoktur.

Şimdi evvela insan olan, insafı, vicdanı, ahlakı, iz`anı, onuru, şerefi, haysiyeti, gururu, aklı, kalbi olan herkes şu yalanları bir okusun. Sonra kendi vicdanında meseleyi tartsın. 17 Aralık`tan bu güne Erdoğan`ın haddi hesabı olmayan yalan deryasından damla mahiyetinde yalanlarından sadece 19 tanesini yazıyorum. Bütün bu palavraların, bir yazıyı geç, bir kaç kitaba sığmayacak kadar çok olduğunu söylememe gerek yoktur herhalde.

Erdoğan`ın yalan deryasından damla mahiyetinde…

1-     En büyük yalanı baştan söyleyeyim. Küresel Kezzap 17 Aralık`tan bugüne meydanlarda höykürüp durdu. “Elimizde belgeler var.” Bütün yargı, emniyet, MİT, Medya ve mekanize birliklerini harekete geçirmesine rağmen o gün bugündür bir tane somut belge çıkaramadı.

2-     El Kaide taşeronu Tahşiyecilerin örgüt lideri Mehmet Doğan için “80 yaşında” dedi adamın yaşı 66, “kör” dedi adam gözlüksüz okuyor, “masum” dedi yargı kararını vermedi, “17 yıl hapis yattı” dedi adam 17 ay hapis yatmış. “Din adamı” dedi adamın dini ilmi elif`i görse mertek sanır..

3-     17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda AKP`liler paraları ‘polis koydu’ dedi. Reza Zarrab’ın adamları, teslim aldıkları parayı bavulla taşıdı. Emanette tutulan para için milletin cebinden 55 bin lira faiz ödendi. Barış Güler ise ‘üç beş kuruş’ dediği, faizi 20 bin lira tutan parasını hesabına havale etti.

4-     Küresel Kezzapve Davutoğlu, Hizmet PKK ile işbirliği yapıyor.” Palavrasını sıktılar. PKK’nın bir numaralı ismi Cemil Bayık iddiayı yalanladı: “Belgeleri açıklasın, herkes bilsin. Kara propaganda yapıyor. Biz cemaat ile temas kurmak istedik; ancak onlar istemedi.” dedi.

5-     Star Gazetesi, BM`de dünyanın gözü önünde gerçekleşen bir olayı çarpıtarak Obama`nın konuşma yaptığı salon fotoğrafını Erdoğan`ın konuşma yaptığı salon için “Yüzlerine haykırdı” diyerek kullandı. Halbuki Erdoğan salonda 23 tane memura konuşma yapmıştı.

6-     ‘Başörtülü bacıma saldırdılar’ “Çok önemli bir yakınımın gelinini, Başbakanlık ofisimin yanında, yerlerde süründürdüler, kendisini çocuğunu taciz edip üzerine işediler” Bahsettiği “mağdur”un AKP’li Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu’nun gelini Zehra Develioğlu olduğu ve öyle bir saldırının olmadığı kamera kayıtlarıyla ortaya çıktı.

7-     Gezi eylemleri sırasında dönemin Başbakanı Erdoğan, “Camide içki içtiler” demiş, savcılık iddianamesinde “Camideki içeceğin ne olduğu tespit edilemedi” denildi. Dolmabahçe Bezm-i Alem Valide Sultan Camii’nin müezzini Fuat Yıldırım ve imamı Halil Necipoğlu da bu iddiayı yalanladı.

8-     Erdoğan, bu villalar için ‘35 yıl önce yapıldı’ açıklamasını yapmıştı. Ancak Google Earth görüntülerine göre villalardan bazılarının 2012’den sonra yapıldığı ortaya çıkmıştı.

9-     Erdoğan, “Daha geriye gidersek Oslo’ya dayanıyor. Oslo’da güya biz, bölücü terör örgütünün lehine bazı adımlar atmışız ki, yalan yanlış şeyler. Hemen müsteşarımızı ifadeye çağırdılar.” dedi. MİT Müsteşarı Oslo görüşmeleri için değil, KCK soruşturması kapsamında ifadeye çağrılmıştı. Operasyonları yapan birimden sorumlu emekli İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer de bunu doğruladı.

10-  Erdoğan, Adana’da durdurulan TIR’ın Türkmenlere yardım götürdüğünü söyledi. Suriye Türkmen Meclisi Başkan Yardımcısı Abdullah, “Türkmenlere yardım getiren bir TIR yok.” demişti. Daha sonra bu Tır`ın terör örgütlerine silah taşıdığı resmi ortaya çıktı.

11-  Erdoğan’ın seçim meydanlarında, gazete ve televizyon mülakatlarında kibirle söylediği “Uluslararası Para Fonu’na (IMF) 5 milyar dolar borç verdik.” palavrasını Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tekzip etti. Şimşek, “IMF’ye borç vermedik.” dedi.

12-  Erdoğan, 6 Mart’ta katıldığı televizyon programında, 19 Şubat’ta ABD Başkanı Obama ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini, Obama’nın Fethullah Gülen Hocaefendi ile ilgili taleplerine olumlu bakıp kendisine “mesaj alındı” dediğini söyledi. Ancak bir gün sonra Beyaz Saray yayımladığı yazılı açıklamayla Erdoğan’ın sözlerini yalanladı.

13-  Erdoğan, “İlker Başbuğ’u ben tutuklatmadım”, emekli İstanbul İstihbarat Şefi Ali Fuat Yılmazer’in “İlker Başbuğ’un tutuklanmasını bizzat Başbakan istedi. Bütün soruşturmalardan haberdar ediliyordu.”

14-  “Zekeriya Öz 22 defa yurt dışına çıktı” dedi. Savcı meydan okudu, “ispat etsin mesleği bırakacağım” dedi ama Erdoğan belgesini koyamadı.

15-  “Nisan ayında Gazze’ye gideceğim.” “Tarih kesinleşti. Mayıs sonu gibi Gazze’ye gideceğim.” Haziranda Gazze’deyim.” Er ya da geç Gazze’ye gideceğim. Gazze’ye gideceğini defaatle açıkladı. Hatta ABD dışişleri bakanı’nın gitmeyin telkinine de meydan okudu. Obama’nın yanında Gazze’ye gideceği tarihi ilan etti. ama ne Gazze’ye gidebildi ne de sözünü tutabildi. Bir daha ağzından Gazze lafı çıkmadı.

16-  Fethullah gülen’den kendisine barış mektubu geldiğini ancak o dönüşü olmayan noktanın geçildiğini” söyledi, sonra mektubun Erdoğan’a değil Gül’e geldiği, barış mektubu değil cemaat adına pozisyon deklarasyonu olduğu ortaya çıktı.

17-  Reza Zarrap’ı hayırsever işadamı olarak biliyordum” dedi nasıl bir hayırsever olduğu noktasında, en çok güvendiği kurum MİT’in kendisini Zarrap’ın yolsuzluk konusunda, hem de ABD’de planlanan bir suikastı finanse ettiği konusunda uyardığı ortaya çıktı.

18-  Zonguldak’ta seçmenlerine seslenen Erdoğan, seçmenlerine “Zonguldak Karaelmas Üniversitesini kim kurdu?” diye sordu ve ardından, “2007’de biz kurduk. Zonguldak’ta üniversite var mıydı?” dedi. Ancak miting alanındaki kalabalıktan Başbakan Erdoğan’ı yalanlayan bir ses yükseldi 1992`de kuruldu.

19-  Erdoğan veDavutoğlu, 14 Aralık medyaya darbe operasyonunda gözaltına alınan Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı ve Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ile ilgili olarak “Gazetecilikten alınmadılar.” dedi. Oysa mahkemede Dumanlı, hâkime soruyor: “Hakkımdaki suç delili iki makale, bir haber. Hepsi bu mu?” Hâkim, “Evet” diyor. Karaca da hâkime “Hâkim Bey bir delil var mı? Müsaade edin konuşacağım, burası mahkeme. Silahlar nerede? Örgüt yöneticiliği nerede?” diye soruyor. Hâkim cevap veremiyor.

 

Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Mum çoktan söndü de. Ancak AKP hesapta olmayan bir şey yaptı. Jeneratör takviyesi yaptı. Hepsi bu…
Halid Tarık Şener

[email protected]

www.twitter.com/Hld_Snr

 

Clip to Evernote
1 Yorum

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÇEVİRİ: Arif Onur Hangişi