Türk Okulları, Türkiye ve İnsanlığa Tarihi İhanet

Türk Okulları, Türkiye ve İnsanlığa Tarihi İhanet

Hizmet yıllarca ülkemiz adına devletimizin yapamadığını neredeyse bütün dünyada yaptı ve yapıyor. Buradan iddia ediyorum Hizmetin 170 ülkede yaptığı eğitim, kültür, ekonomi ve turizm faaliyetlerini ülkemizin 105 ülkede bulunan hariciyesi onda birini dahi yapmamıştır/yapamamıştır. Bugüne kadar bu başarıya muvaffak olamayan devlet erkanı başta Cumhurbaşkanı, Başbakanlar kin ve hasetle bu okulları kapatmayı akıllarının ucundan bile geçirmedi. Aksine onlar her zaman Türk Okullarının yanında olmuş, yardım ve desteklerini esirgememişlerdi. AKP ise Türkiye ve islamın en ezeli ve ebedi düşmanlarının dahi yapmadıklarını yaptı yapıyor ve yapacak. AKP Türkiye`de bayrağımızı alaşağı etmekle yetinmeyip 170 ülkedeki Türkiye`ye göz dikti. Bu arada AKP Türkiye`yi parçalara bölerken 170 ülkedeki Türkiye`nin varlığından da rahatsız oldu. İşte bundan ötürü kara adam, kara kıtada kara propaganda ile bayrağımızı indirmek, ezanımızı susturmak, istiklal marşımızın sesini kesmek istiyor. Habeşistan`a, Afrika`ya günümüzde Dar`un Nedve`nin mümessili olarak tohumlarını ekmeye gidiyor.

Türkiye`yi yıllardan beri dünyanın dört bir yanında en yüksek seviyede temsil eden “Türk Okulları” Türkçe, Türkiye ve bütün insanlık adına bütün dünyada bir çığır açmıştır. Türkiye ve dünya için rüya olan bir ideali, hayali gerçekleştiren bu asrın kahramanlarını tarih sonsuz taktir ve ihtiramla anacaktır. Ancak 170 ülkede sevgi, hoşgörü ve insanlık hesabına Türkiyeyi bir sevda haline getiren yüreği yanık asrın garip muhacirlerinin sesini ve soluğunu kesmek isteyenleri ise bin nefrin ve lanetle anacaktır. 170 ülkede şanlı bayrağımıza kast edenler tarihte bu ülkeye en büyük ihaneti yapmış olarak geçecek ve vatana ihanetle yargılanacaklardır.

Dünyada dünya barışı ve huzuru adına kurulan dünya kadar kuruluşlar var, dünya kadar insan dünya barışından bahisler açıyor, kitaplar yazıyor, konferanslar veriyor, kampanyalar yapıyorlar. Dillerin kavgaya tutuştuğu, dinlerin çatıştığı, kültürlerin gardını aldığı bir asırda, dolaylı yollardan savaşmaya hazır bu önemli unsurları birleştirme ve onların hepsini birer zenginlik olarak görüp dünya barışı adına atılan ne muhteşem adımdır bu okullar. Asrımızda insanlık dışı bir yığın karanlık tiyatroların sergilendiği ve daha vicdansız ve insafsızlarının da gösterime sunulacağı bir dünyada, dünyanın geleceği olan çocukları sevgiyle, saygıyla, hoşgörüyle buluşturan yılmaz, usanmaz, ümitsizlik rüyalarına dahi girmez yiğitler olacaktır. Bu yiğitlere sadece Türkiye`nin değil bütün dünyanın ihtiyacı olduğunu aklı başında olan, vicdanı pörsümemiş herkes söylüyor.

Varmı bir reçetesi olan dünya barışı adına? Varmı bir senaryosu olan İnsanlık hesabına? Varmı bir projesi olan insanlığın sahip olduğu problemlerden kurtaracak? Kim teröre, uyuşturucuya, ahlaksızlığa ve daha bilmem hangi denaat ve şeneatlere dur diyecek? Kimin bir projesi var zenciyle beyazı buluşturacak? Kimin bir ilacı var, müslüman ile hristiyanı, yahudi ile budist`i, hindu ile şintoisti, ateist ile brahmanı aynı masa etrafında buluştursun? Hanginizin bir derdi var Türkiye adına, lazı, kürdü çerkezi, boşnakı, arnavutu, aleviyi, sünniyi aynı çatı altında toplasın? Peki Suriyenin, Irak`ın, Afganistan`ın İslam dünyasının bütünlüğünü sağlayarak oradaki farklı mezhepleri, kürdü, türkmeni, özbeği, taciki, arabı, sünnisi, şiisi, vahhabisiyle kim veya kimler buluşturabilir? Peki ya Filistin, Suriye! Kim orada akan kana ve ablukaya dur diyebilir? Doğu Türkistan, Burma ve Afrikadaki terör ve vahşetlere kim dur diyecek? Hedefinde insan ve onun mutluluğu olmayan hangi yol hedefine varır ki? İşte Türk okullarıdır bütün bu ard arda sıraladığım meseleleri halledecek, islam dünyası ve bütün dünyada barışın mayası bu okullar olacaktır.

Küresel Kezzap`ın kara kıtadaki kara propagandasıyla ne oluyor biliyormusunuz? Ümitler bir kere daha kamçılanıyor, Hizmet adına heyecanlar saykıllanıyor, gururlar canlanıyor, izzet ve onurlar şaha kalkıyor, yüzler gülüyor, cesaretler kanatlanıyor, bayrağımız nazlı nazlı bir kere daha coşkuyla dalgalanıyor. Dünya barışı, huzuru adına yeniden heyecanlandık, binlerce okul geleceğe ümitle ve sevgiyle bakmamıza sebep oluyor. Evet yağmur bir damla ile başlar, damla ile başlayan sevginin, diyaloğun, kardeşliğin, birliğin, barışın, hoşgörünün okullarına selam olsun. Şimdilerde sevgi ve barışa susamış bütün dünya sizlerin birer yağmura dönüşüp bütün yeryüzünü sulamanıza hasret…Türkiye`nin devletlerarası arenada itibarını yükselten, yükseltecek, Türkiye`yi bütün dünyaya tanıtan, tanıtacak, ve bundan sonra da ülkemizin uluslararası kredisini hızla yükseltecek, dünyada söz kesen, sikke basan devletler arasına yükseltecek tek proje Türk Okulları olacaktır. Çatlasanız da patlasnız da hakikat budur…

Halid Tarık Şener

[email protected]

www.twitter.com/Hld_Snr

 

Clip to Evernote
2 Yorum

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÇEVİRİ: Arif Onur Hangişi