ABD’nin geleceğini görmek istiyorsanız Türkiye’ye bakın. Projeyi yöneten nifak merkezi aynı olduğu için Sufi artık sustu.

Kanada Başbakanı @JustinTrudeau : “Zulüm, terör ve savaştan kaçanlar; inancınızı önemsemeden Kanadalılar sizi memnuniyetli karşılayacak”

Justin Trudeau @JustinTrudeau

To those fleeing persecution, terror & war, Canadians will welcome you, regardless of your faith. Diversity is our strength #WelcomeToCanada

Bir insanın bilgisi yetse bile, onu taşıyacak erdemi yoksa, neyi kazanırsa kazansın, sonunda her şeyi yitirir Konfüçyüs

İnsanı bedenen ameliyat etmek için bayıltmak gerekir, ruhen ameliyat etmek içinse ayıltmak. Özdemir Asaf

Yaşım ilerledikçe insanların ne dediklerine daha az dikkat eder oldum; Yalnızca ne yaptıklarını izliyorum. Andrew Carnegie

Edepli edebinden susar, edepsiz de ben susturdum zanneder. Mevlana

“Önemli olan sözler değil, davranışlardır. Sevdiğini söyleyen biri yerine, sevgisini gösteren birine inanın.” Erich Fromm

“Kim Allah için tevazu gösterirse Allah onu yüceltir. Kim de kendini beğenip kibirlenirse Allah onu alçaltır.” (Müslim, Tirmizî, Dârimî)

Amerikalı, zulme “yahudi/Hıristiyandım ama şimdi Müslüman” diye destek veriyor. Ey Türk mümin, bir günlük bebek ve annesi tutuklandı. Kimsiniz siz? Ahmet Kaya’nın “Bu ne yaman çelişki anne” türküsü geldi aklıma… ABD’de havaalanında Rahibenin derdi ne, KABE’de Halife(!) yandaşlarının derdi ne? Batı, rahibesi, devlet Başkan’ları, halkıyla ABD’deki muslumanlara uygulanan Zulme direnirlerken Bizmkiler Kabe’de Başkanlığa evet tavafında! 7 müslüman ülkeyi Trump ülkeye sokmuyor, 350 bin kişi geri döndürülmüş, gren cardlı müslümanları bile fişleyip sınırdışı etmekle tehdit ediyor ama Erdoğan ve AKP İslam’ı savunduğunu iddia ediyor hala. Bun inanan Akmallar hala var olmalı ki büyü bozulmadı henüz. “Bana çelişkinin resmini çizebilir misin Abidin” Biri Hacı, öbürü Rahibe Biri Kabe’de, öbürü Havaalanında Biri zalim Başkana isyanda, öbürü? Yeter Hacı amca/teyzem, yeter Ya dinin emrettiği gibi yaşayın ya da yaşadığınız gibi inan Ki gönlü Kabe kadar geniş yarının nesli aldanmasın. Kabe daha fazla kirlenmesin. Aldatmayın artık. Müslüman aldatmaz. Kendinden olana hayvanlar da sahip çıkıyor, kendinden olmayana sahip çıktığın gün insan olursun. Bebeğe sahip çıkmayanlara ne denir bilmem! Ey ülkem, Sözün bittiği yerdesin Umumi Musibetin gelişini anlamak için gökyüzüne değil, mazlumun yüzüne bakın. Allah’ın nazar ettiği yerdir.

Sufi neden sustu? Büyük oyunun ABD’de 12 gündür sergilediği performansa lal oldu, müslümanlaşmış sivil toplumu Amerikalılarda gördü, şükran. Insani yasatmayan insanlarda yasayamaz, o millet ve devleti yikacak zalimi Allah gorevlendirir dedi Mevlana! Gamsizlara ne gam; yikilacaktir. Sufi neden sustu? Nifak merkezini Zındıka’yı ve Süfyanizmi gördü, Büyük Süfyan’ı tanıdı, zulümlere ses çıkaramayan şaşılara, körlere şahitti. Sufi neden suskun oldu? İsviçre’nin Almanya sınırındaki küçük güya Türk müslüman camisine Diyanet’in bu denaatiyle dinsizliği gördü ve kustu. Bu arada Rusya Kaliningrad bölgesine 6 Nato üyesini vuracak menzilde nukleer kapasiteli füze yerleştirdi. Trump, anayasal düzeni koruma uğruna emrini dinlemeyen adalet bakanını görevden aldı: Yönetilemeyen Amerika’ya doğru doludizgin…

Teksasda kumdaklanan caminin onarımı için ABD vatandaşları tek bir günde $800,000 bağısta bulundu. Sufi neden suskun oldu? Alanyalı bacımızın simasındaki masumiyeti ve travmayı gördü. Yeni doğum yapan kadına dokunanları lanetledi Allah cc ve gazap serbest kaldı. Sustu Sufi! Zira Şeker hastası genç bir öğretmenin gözaltında işkenceyle öldürülmesinin üstünden tam 175 gün geçti. Sorumlusu belli oldu mu? Soruşturuldu mu? Bir tarafta kendi ülkesinde zulüm gören kardeşlerine ‘oh olsun’ diyen müslümanlar diğer yandan müslümanlar için meydanlara inen ABDliler! Sadece, Chicago O’Hare Havaalanı’nda 3000 avukat göçmenlere gönüllü destek vermek için nöbet tutuyor…. ABD vatandaslari, Trump’in Musluman yasagina karsi gocmenleri savunan ACLU’ya 2 gun icinde 19.4 milyon dolar bagis yapti.

 Yavruya şefkat etmeyen Kadına şefkat etmeyen Firavun gibi herkese bela olup yağan birinin İmandan nasibi yok demektir. Hz. Nuh’un duasıyla, “Rabbimiz, bu zulmü yapanlardan ve yapılmasına rızalık gösterenlerden yer yüzünde bir iz bile bırakma!” The Guardian: Trump ABD’yi Türkiye’ye benzetecek; ABD’nin geleceğini görmek istiyorsanız Türkiye’ye bakın. Projeyi yöneten nifak merkezi aynı olduğu için Sufi artık sustu. Apple’ın CEO’sundan Trump’a: “Göç yasak olsaydı, Suriyeli bir adamın oğlu tarafından kurulan Apple bugün olmazdı”

“Zalimin zulmünü kolaylaştırmak, zulümdür. Haksızlığın kolaylıkla yapılmasına fırsat vermemek ise ibadettir. Bu ibadeti de ihmal etmeyin!…” Firavun’un peşinden gidiyorsan Kızıldeniz’de onunla beraber boğulmayı hak ediyorsun demektir. Boğul! İyi oluyor iyi! Görüyorsun kim kötü kim iyi, Kim hak ediyor sevmeyi sevilmeyi, Kimin ne taraftan yırtılmış gömleği… Türkiye çok zalim gördü ama bir gün önce doğum yapan kadını gözaltına alıp mahkemeye çıkaracak kadar alçalmak siyasal İslamcılara nasip oldu. Tecavüz edilen çocuklar için bile ses çıkar(a)mayan bir topluluktan başka zulümler için vicdani bir duruş beklemek mantıksız. Güvendiğimiz dağlara kar yağdı. Buradan da anlaşılacağı üzere dağlara değil Allah’a güvenmeliymişiz. Kısa ve öz yazıyorum: Allah, belanızı versin!

Mağdur olup zulüm görüp bir İslam ülkesine sığınan gördünüz mü? Mazlum Müslümanlar akın akın batıya sığınıyor zira bizde adalet hukuk yok. Bundan on yıl önce, iktidar çok değişecek, milletvekillerini tutuklatacak, hamile masum kadınları gözaltına aldıracak deselerdi kim inanırdı. Kabe’ye saygıları yok, din alimine saygıları yok, Kuran’a saygıları yok, anneye saygıları yok, çocuğa merhametleri yok. Baş belası bir kavim. Bu densizlikler CHP iktidarında yapılsaydı, Siyasal Fahişeleri savunanlar ne yazardı? Arakan Müslümanlarını görecek kadar keskin olan gözleri Amerikalı Müslümanları göremeyecek kadar neden kör oldu. Trump Suriye’de Erdoğan’ı oyun dışı bıraktı. Sorun bakalım Trump’a neden “Van Münüt” diyemiyorlar??? Bu kadar haksızlık karşısında neden mezar gibi sessizler? Onların Sarayları var,Villaları yalıları var,ellerinde bitmez zannettikleri güçleri var,mazlumun mağdurun masum ise Allah ve Resulü var. 7 İslam ülkesi vatandaşının Amerika’da Terörist damgası yediği, aşağılandığı şu günlerde İslam işbirliği Teşkilatı ne iş ile meşgul acaba?

Trump’ın Müslüman yasağının hesabını sormak için ABD elçisini dışişlerine çağıran bu Margot Wallström Müslüman 1 ülkenin değil İsveç’in bakanı! Kanada’da cami katliamını yapan şüpheli Trump destekçisi çıktı. Bir günlük lohusayı gözaltına alan bizim siyasal İslamcılar gibi… Hz. İsa da bir mülteci idi diyen bu rahibe kadar müslüman olamayanlar, bin defa umreye hacca gitse, gece gündüz namaz kılsa, oruç tutsa boş! Neden Türkye’de sözde müslümanlar hepimiz Hizmet’deniz diye pankart açmıyorlar? Müslüman olmayanlar zulme karşı hepimiz Müslümanız diyorlar bakınız. Ateist te ben müslüman diyor. Zulmü yapanlar Kemalistlik adına dedi ülkemizde. Neden Türk tipi başkanlık, şimdi anlaşıldı. Sözde müslüman Türkiye’deki durumu Alanya’daki bu zulüm özetliyor. Kafir gömleği giymiş ahlaksızlara müslüman denmez. Tek suçu Hizmeti sevmek olam masum bir kadını cezalandırmakla Hz. Meryem’e yapılan eziyetler aynıdır. ABD’de Ateistler, Müslümanlar için Trumpa karşı protesto yapıyor Türkiyede 1 günlük bebek tutuklandı ses yok Dini bilmem ama insanlık bitmiş. Tıbben ve dinen istirahat etmesi gereken bu kadına yapılan tam bir zulümdür. Bunu yapan zalimdir. Buna sessiz kalanlar zalimin yalakalarıdır. Darbe olduğunda, o daha hiç doğmamışt bile ama bugün darbeden gözaltında! Cahiliye döneminde diri diri gömülen kız çocuğundan ne farkı var? Bir günlük bebek bile adliyeye geldi ama Şu koca Hulusi Akar bir Darbe komisyonuna gelip bizi aydınlatmadı. 1 Günlük bebek bile haketmediği halde cezaeviyle tanıştı. Zalimlere, hırsızlara ve uşaklarına adaletini tez zamanda göster Allahım. Akşam doğum yapıp sabah mahkemeye tutuklanmak için çıkartılan bu kadın bile vicdanınızı sızlatmıyorsa insanım demeyin artık!

Türkiyede kadın hakları diye ortalıkta gezen kadın kuruluşları, yazar, gazeteci, sanatçı,aydın asla kadın hakları savunucusu değil:TARAFTAR. Cemaate yapılan zulme sessiz kalmaya devam edin! Sıra size geldiğinde ses verecek kimse kalmayacak! 40 bin kişi içeri atılırken konken oynamaktan vakit bulamamıştı. Şimdi geç kalan bir CHP’li Oktay Ekşi’nin pişmanlığı artık hiç bir mana ifade etmiyor. Geçti Bor’un pazarı sür eşeğini Niğde’ye demiş atalarımız. Bu hanımefendi ABD’de bu şekilde gözaltına alınmaya çalışılsa islamcı namusuzların kâfir dediği insanlar ayağa kalkar kararı iptal ettirirdi. İngilizler Trump’ın müslümanları ABD’ye almama kararını protesto ediyor. İngiltere’nin farklı kentlerinde dün gece sokaklar hınca hınç doluydu. 1.5 milyon imza toplandı ki Trump ülkelerine gelemesin.

Biri rahibe /havaalanında/müslüman göçmenlere destekde.. Biri imam /kabe’de/ hayır diyenlere kafir demekdeydi dün. Hürriyet gazetesi FETÖ’den aranan kadın doğuma gidince yakalandı diye manşet attı sayfasına. Bir gazete ancak bu kadar Satılmış aşağılık olabilir. İnsan böyle insanlık karşısında iğreniyor ve tiksiniyorsun… Alanya’da 1 günlük bebeğiyle gözaltına alınan anne Fadime G. adli kontrol şartıyla serbest kaldı ama 50 bi TL kefalet istedi hakim kadın, kızdırma bebeği de tutuklarım diyerek alay etti. A Haber zevkten dört köşe. Trump’ın Müslümanlara yönelik kararını uygulamayacağını söyleyen Adalet Bakanı yardımcısını görevden alma haberini Havuz sevinerek verdi. Müslümanların dertleri ile ilgili sorunları yok demek ki! Trump’tan ne bekliyorlar acaba, Erdoğan ve AKP’yi desteklemelerini mi? Proje müdürleri aynı mı? ABD de bir havaalanındaki müslümanlar için 3 bin avukat gönüllü oluyor. Türkiyedeki müslümanları savunmak için avukatlar korkup kaçıyor.

Sevgiden iyilikten baska hic bir gormedigi insanlari birileri kafir Ilan ediyorsa kendileri kafir olmus,gerceklerin ustunu orter der Mevlana. Hukuk katledildigi gunden beri can, mal namus guvenligi kalmadı. Fikirler ozgur degil; zaten avukat, savci ve hakim gibi mesleklere de ihtiyac kalmadi. Dun bir eski dostu aradim! Giybetci kufurbaz dostumuza haddini bildirmezsen hic bir sey yapmiyarak Rabbime bildirecegim dedim! Go ahead dedi. Beni savunmak istemedi. Zalimleri nereden taniyorsun diye sordu kalbim! Firavun nefsimden diye cevap verdi; eger seytana gem vurmasaydim Sufyan elime su dokemezdi! Zalimin her cesidine karsi cika cikan yalniz kaldin bak dedi kalbim! Allah’tan baska dost yok, kimi mezara kadar kimi Sezar’a kadar dost idi. Adalet camiasi kaldi tek! Eger adalette nifakci merkeze teslim olursa mulkun temeli kalmaz! Her zulme riza baska zulumlere kapi acacaktir! ABD, ABD’ye karşı büyük bir mücadele veriyor. Herşeyde bir hayır vardır.

Yeme içme orucu tutmak kolay, fakat hased, kin, nefret, intikam, öfke, şiddet orucu tutmak çok zor. AKP tipi muhafazakara göre o bir gavur!Bana göre yaptığı kurabiyeleri havaalanında Müslümanlara dağıtarak gönüllere taht kuran bir kahraman! Ya ğâratellah! Allahım Gadabı ilahiyeye dokumak için,şeytanın akıl edemediği her ahlaksızlığı yapıyorlar. Cehaletin tek korkusu kadındır ! Çünkü kadın öğrenirse çocuklarınada öğretir.! Kadın Uyanırsa UYANDIRIR!

Doğuda doğan bebeğe tecavüz,Batıda yeni doğmuş 1 günlük bebeğin annesine gözaltı.İyiki cehennem varmış,burada adalet yok zaten. Herkesin ustune bir carpi atip insanlar arasindaki kardeslik, guven, saygi, insanligi calandan daha buyuk nifakci yok dedi kalbim, o Sufyan! Guven hirsizi kadar buyuk bir hirsiz gormedim, herseyi kaybedebilirsiniz ancak eger guveni kaybederseniz kirik bir kalbi daha onaramazsiniz! Maddiyat calan hirsizlari kovalamayi birak, kalplerdeki guven ve Emniyeti calan hirsizin pesine dus dedi kalbim! Adalet catladi nifak patladi. Ama herkes kendi capinda kucuk veya buyuk hirsiz oldugu icin buyuk hirsizi Allah layik gordu dedi kalbim! Hangi hirsizi yakalayacaksin dedi! Kamu soygunculari halki daha fazla soyup sovuslemek icin merkezi idarede eyalet Yezid yobazligi dayatir dedi kalbim! Devasi hirsizi yakalamak. Allah, kucuk gorup burun kivirttigimiz onca takintilardan dolayi kicikleri kopek surusu olarak uzerimize saldi!Huzun makami icin gerekliydi! Siz ne zaman bu kadar zalim oldugunuz Sufi siirlerim debdebe icindeki gucu politika zannedenlerin kucuk ayrinti soylemine takildi! Kucuk mu? Yusuf’u zindana atiyorsunuz, 7 veya 9 yil hapsi reva mi gordunuz demisti fakir 2011’de! Boyle soyleme diyenler zebanilikten de vazgecmediler.

Allah, insanligini kaybetmis, lafi egip buken nifakci kavmi duzeltmesi icin bir gerekce goster dedi kalbimin sahibi! Hizmet yetmez mi dedi! Ahirzaman yobazlari cesit cesit dedi kalbimin sahibi! Onlara merhametli ol ki, Hz. Zulkarneyn misali laftan anlamaz laf sokanlar laf anlasin. Allah, Mogol (Trump ve Putin) zulmunu bos yere nasip etmemisti! Selcuklu’yu Osmanli’yi yikan nifak hep banacilik ve kurtariciya hain demekti. Dagilan Selcuklu’da her sehir bir tarikat devleti kurmus, Mogol zulmunu hak etmisti! Yunus Emre, 40 yilda hurriyet umidini su gibi icirdi! Molla Kasim’i bir dere kenarinda siirlerini yirtarken gordu Yunus Emre! Halkin kalbine ruhuna gonlune kazidigini da yirtabilecek misin dedi! Yunus Emre devrin en zenginlerinden biri oldugunda halkin dilinde gonlunde taht kurmus eski dervis Yunus’u ozledi. Agalari kimse hatirlamaz! Yunus Emre gercek ilmi tahsili, 40 yil dervis misal gonullere umit serperek yapmisti! Ahir omrunde Allah onu maddi varlikli kildi. Dagitti! Kin, kibir ve nefreti kalbinden sokup attik dedi kalbimin sahibi! Icindeki mert Arslan yoruldu, kartal ruhu cok dolasti, serce aski vaktidir. Zalimlere zulmettiklerini dahi soylemeyeyim diye sordum kalbime! Zalime zulmunu soyluyerek yardim et ama gunluk siyasete hic karisma dedi! Kalpleri incitme, sana soven, kufredenlere sevgi duydugun icin seni sevimli kildik dedi kalbimin sahibi! En cok merhameti ahlaksiza goster!

Rabbim, verdigin ilmi gostersem ayip olur mu dedim kalbimin sahibine! Gosteris icin degil, muhtac gonullere sifa olasin diye Habir ol Ferd ol. Allah’im cok veriyorsun, hanim bunlara inanmaz tek tek sayar dedim kalbimin sahibine! Sen hic saymadigin icin veriyoruz, sayisiz dagit dedi! Suskun ol, senden boyle hosnutuz dedi kalbimin sahibi! Faydasiz ilim, insanlara faydali olamadigin her saniye zarardir; verileni dagitsana! Suskun oldum diye Allah buyuk bir hazine gonderdi, nereye koyacagimi bilemedim! Allah’im tekrar fakir kulun olsam, zenginlik beni bozabilir! Yüzbinlerce insan işini kaybetti. Ellerinden işleri,ağızlarından lokmaları alındı. Bu yolun yolcusunun kaderidir yalnizlik,Kalbin Zumrut Tepeleri’ne hic kalabalik cikildigini gordun mu dedi kalp!

Çok kalleş bir düşmansın ey terör, çekmeye çalıştığın uçuruma karşı bir ve beraber olmak boynumuzun borcudur. Şımardıysan, artık başka bir düşmana ihtiyacın kalmamış demektir. Mevlana, Nefisleri buzu cozulmemis ejderha gorurdu! Makam mansip San sohret mal mulk verince ejderha buzunu cozer, yakar yikar! Su oldu hep! Mevlana, ders veren ibretlik hikayelerini hayvanlar uzerinden anlatti! Ejderha terbiyeciligi ona goril terbiyeciligi devrin Dahhak’ina dustu. Baycu Noyan, oklarimiz neden sana degmeden havada dusuyor, sen kimsin Mevlana diye sordu. Bu diyarin bekcisiyim, son karakol yikilamaz dedi! Baycu Noyan, Konya kalesini yikmaya geldiginde Mevlana’ya iftira atanlar sen git konus zalimle dedi! Mogol oklari ona degmedi,pazarlik yapti. Beyinler cop gibi pis necis kokuyor, devasi nedir Mevlana diye sordular! Tevbe ve istigfar etselerdi, zihin bahcesinde cop ve koku olmazdi! Ya Mevlana sana Mogol casusu diye iftira attilar nedir cevabin diye sordular! Suskun oldum, zira giybetci nifakci gunahlarimi satin aliyordu. Koca Selcuklu medeniyeti capulcu devletlu elinde yikilirken sen niye Suskun lakap aldin diye sormuslar! Kopekler laftan anlamaz dedi Mevlana.

Kopek derler bir Saadettin devletlu vardi, kalpsizdi; zulumleriyle, nifaklariyla koca Selcuklu’yu yikti demis Mevlana! It urur kervan yurur! Ey Mevlana, havlayan kopegin muradi nedir diye sormuslar! Kopegin muradi olmaz, asil sahibi Allah’i unuttugu icin her havlatan icin havliyor. Neden susma vaktidir? Allah, mazlumun bedduasini o zaman kabul eder! Ahu figanla acziyetinizle zalimden intikami siz alamazsiniz! Allah alir. Suskun Mevlana neden sustu? O zamanlarda politika ehli mi yoksa susturdu! Divani Kebir ve Mesnevi ile Suskun Mevlana Hak kalbini bize sundu! Sufinin suskun hali alimin uykusu gibidir! Uyanan kalptir, ruh elbisesi tertemiz olsun diye zikir ile dua ile tevbe eder hep! Uyumaz ki Sufi! Suskun olmaya geldim Mevlana Rumi gibi! Kalp dile gelirse ruh, The Spirit yalan dolan dinlemez ve Kalp Saray’inda makam arar, anahtar sorar! Irade ile murid olursan murad, murat gibi olmaz! Kara kalbini yoklamaya ne hacet! Cevap vermek israfi kelam olur! Husumete vaktimiz yoktur!

Ibni Arabi ne derdi bu olanlara? Sufi eserlerde yolculuk vaktidir! Yalanla dolanla nifakla iftira ile ugrasma der Mevlana! Kalbin ne diyor?! 1. Hesapta 165 bin takipci yaygara vaktiydi. 2. Hesap sonsaniyemde korku yenildi! 3. Hesapta kalan cesurlarla hemdem! 4. hesap kalp dostuna! Hoşçakal diye giden Arslan’ın sesli duruşu idi, Kartal’ın düşü kırılmadı, serçe aşkı bitmedi. Mevlana gibi Suskun olmaya, kalbi aşka geldim. Mevlana demiş ki, Lambalar farklıdır ama ışığı aynıdır. Hakikat bir güneştir, ziyası öyle bir Nur’dur ki güneşe sevdalılar bu aşkı bulurlar. Mevlana Rumi, adını SUSKUN koymuş. Zalimleri, nifakçıları, gıybetçileri susarak cezalandırmış. Zira Sufi susarsa Allah’ın gazabı tez geliyor. Şeyh’ül Ekber İbni Arabi bunu «Allah’ın onunla kuldan ayrıldığı şey» olarak tanımlar. Siyasi İslamcılar bu nedenle Arabi’den nefret eder. Tevhidi okuyamaz Süfyanist. Tevhid sırrına ermeye sırru’s-sırr denir. Sırrın sırrı , gizlinin gizlisi…Süfyan ve Deccal putlarını yıkmadır ve yıkılacaktır putları elbette…

Clip to Evernote

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÇEVİRİ: Arif Onur Hangişi