Allah’ın rızkı ve nimeti bol, niye zalimlere boyun eğip köle hayatı yaşadın diye sorar.

Ölümden korkarsanız, ölüm sizi parçalayan peşinizdeki Aslan olur, eğer ölümün sırtına binerseniz, ölüm size selamete çıkartacak küheylan olur.  Ölümü öldürmeden Hizmet yollarında iman ve küfür mücadelesini kazanamazsınız. Korkuyu öldürün ki, takıntılarınızı çöpe atın ki, Veli olunuz.  Veli olmak öyle çok abarttığınız gibi önemli bir makam değildir. Ölmeden önce ölmeden bu makama ulaşana rastlamadım. Çok yüksek makamlar var. Hz. Süleyman, istihbarat için Hüdhüd gibi melekvari güçler dışında en azılı ifritleri de kullanırdı. Bir kısmı cehennemlikti. İman zor iştir. Neml suresini yaşayacağız. Elbet bir Hz. Süleyman vardır Hizmet saflarında! Tüm devirlerin evliyalarını aranızda görüyordum, ortaya çıkıyor. Üstad Said Nursi, medenileri galebe ikna iledir demişti, Batı’da bu kolay da, Türkler gibi medeniyetsiz insanları galebe ikna ile de olmuyor.

Şeytanların ne yaptığını öğrenmek için kullandıkları ifritlere ihtiyacınız vardır. Yoksa her zaman trans yaparak, ne yapıyorlar, bakamam ki! Yeşil’in sağkolu ile Tuncay Güney birbirilerini hiç sevmiyordu. İkisinde de ne kadar bilgi varsa söktüm aldım. Benim için bilgi güç, önemli! Yaşadıklarımız Allah’ın merhametinden fazla merhametin haram olduğunu öğretti.Aşırı muhabbeti hak etmeyenlere muhabbetimiz yeterince zulümdü. Üstad Said Nursi’nin sözü aklıma geldi. Ölümü öldüremezsiniz. Kabir azabı ve ahirette cehennem sizi bekliyor katiller. Allah, merhamet etsin. Hem bizim kamu hakları konusunda hakkımızı hela etmemiz imkansızdır.

Yeşil’in sağkolundan Saldıray Berk projesinin tamamını Hong Kong üzeri Türkiye’de özel yolla aldım, Erdoğan bu şeytani projeyi satın almıştı. Şahsen benim hatam, 2011 yılına kadar Ergenekon operasyonlarının yem olduğunu anlayamamak oldu, 2012’de Yeşil’in sağkolu uyardı. da uyandım. Sivildeki dostlar TSK’daki Gladyocuları çok küçümsediler, Ergenekon operasyonları yemdi, kendileri izin verdi, amaç fişlemeyi tamamlamaktı. Süfyanizm Gladyo Merkezi olsaydınız ve İslam’a savaş açtıysanız, bunu Erdoğan ve AKP’den daha iyi yapan birini bulmadan oyuncağı kırmazsınız. TSK’daki Gladyo Merkezi, 5 yıl aralıklarla müslümanları tırpanlıyor, bunu değişik maskelerle yapıyor. Erdoğan ve AKP en kullanışlı aptalları. 1986 ile 1992 arası TSK’da namaz kılanları atanlar onlara sivil hayatta cehennem hayatı da hazırlamıştı. Bugün değişen bir şey yok. Yol aynı.

Erdoğan ve Ergenekon’un katillerinin psikolojisini anlatmak için Yeşil’in sağkolu güzel bir örnek. Bilerek kötülük yapıp af dilenmek umudu! Yeşil’in sağkoluna madem ahirete hesap gününe inanıp cehenneme gideceğini de biliyorsun, bizim şefaatımız seni kurtarır mı, orda durma dedim.

Yeşil’in sağkolu birde espiri yaptı: Cemaat melekler gibi masum, benim gibi katil burada olmasa bu şeytanların kötü planlarını öğrenemezsin! Yeşil’in sağkolunun cevabını hiç unutmayacağım: Asıl patron İsrail değişmiyor, dün Mehmet Ağardı, bugün Erdoğan için katiliz. Ölüm kurtarır!

Yeşil’in sağkolu devlet için 1000 kişi öldürdüm diyen Ayhan Çarkçıdan daha azılı bir katil. Gladyo, Fransa ve İtalya’da bomba eğitimi vermiş. Katillerin Gülen Hocaefendi’den ortak bir dileği vardı: Ahirette şefaatcı olması. Küçük’ün adamı Güney’in mektubunu okumadan gönderemezdim! Yeşil’in sağkolu ve Tuncay Güney’in af dilenme mektuplarını Gülen Hocaefendi’ye bir yolla özel yolladım. Herkes kimin ne yaptığını biliyor!

Yeşil’in sağkoluna bu yaptığın büyük iyilik için ne istiyorsun diye sordum. Ergenekon için çok masum öldürdüm, katilim, ahirette şefaat dilerim dedi.  Yeşil’in sağkolu Uğur Mumcu suikastını MOSSAD adına Ergenekon tetikçisi olarak yapan bir isim. Erdoğan’ın hainliklerine o bile dayanamamıştı.

Abim Ömer ve Çarli, oğlum Polat Alemdar mısın? Hadi başımızı belaya sokta görelim dedi. Çok kolay dedim, telefonundan bir mesajım yetmişti. Zavallı abim, telefonu tamirciye verdi, 3 gün haber çıkmadı, tabi MİT el koydu. Telefonda ‘Cimbom ne haber’den başka mesaj olmayan abiciğim! MİT’i hedef saptırmak için Koyu AKPli abimin telefonundan Yeşil’in sağkoluna mesaj çektim. Telefonu bozuldu. Başımı hadi belaya sok demişti! Kardeşlerimin Alanya’da canları sıkılmış başına bela arıyordu, benden iyi bela mı olur? MİT bir kız gönderdi küçük kardeşe, güzel miydi dedim. Küçük kardeş Fatih’in tek ilgi alanı kızlar. Oğlum ne iş çeviriyorsun, senin MİT ile ne işin var ki peşindeler dedi. Abim Ömer kaşındı dedim. MİT ile dalga geçmeyi seviyorum. Halim biraz, ‘Catch me If you can’ filmine döndü. Tabi yakalayamıyorlar, çok beceriksizler. Planları elimde.

Zalimler, hapisten çıkacak Yusuflar için bir cehennem hayatı hazırladı. Esir yaşamaktansa zögür diyarlarda Hizmet yolunu seçecekleri çoktur. Ne kadar çok güzel insanımızı zalimlerin elinden kurtarırsak o kadar faydalı olmuş oluruz. İç ve dış kaoslar bitmeyecek daha, yeni başlıyor! Yazdıklarımız, zalimleri tahrik bile etmiyor. Yusufları kuyuya atan kötü niyetleriydi. Kurt kaptı diyecekler tabi! Sultan olacakların yolu. Saldıray Berk’e hazırlatılan Yezid projesini gördüm ve buna engel olmamız mümkün değildi. Zulümler, biz yazdık diye azalmıyor veya artmıyor. En başından beri Türkiye’yi kurtarmak veva siyaset yapmak için yazmıyorum. Yetiştirdiğimiz gülleri bağbozan sırtlanlardan emin yere taşıma esastır. Hicrette keramet vardır. Türkiye diye bir ülke zaten kalmayacak bu gidişle! Kutsallarınızı değiştirin. Takıntılı aşklardan sınav oluyorsunuz.

Bu dünyada tam adalet arayıp isyankar olanlar şeytana kul olur, mutlak adalet Allah’ın Evvel ve Ahir, Adli Mutlak, Hakem ve Hakim’de vardır. Zulümlerin bittiği ve mutlak adaletin gerçekleştiği yer ahiret mekanıdır. Üstad Said Nursi, Allah’ın adalet isimleri tecellilerini anlatıyor. Soykırıma uğrayan Yahudilerle aynı kaderi paylaşıyoruz. Kennedth Pargament’in Spiritually Integrated Psychotherapy kitabı terapi için kaynaktır. Pargament, Amerikan Psikiyatrist ve Psikoterapistler içinde en beğendiğim aydın. Yahudidir, ortaya koyduğu teknikler Sufi terapi ile uyumlu. Bu konuda bir kitap yazacağım, bir el kitabı…

Firavun ve Haman, Hz Musa ve kavmine yönelik öyle bir kin ve nefret politikası izlemiş, mülklerine el koymuştu ki, dönselerdi esir olurlardı. Firavun, Haman ve ordusuyla Kızıldeniz’de boğulduktan sonra ne olmuştu biliyor musunuz? Başka bir firavun tahta oturdu. Musa kavmi dönemezdi. Pek çok kişi ülkeden çıkmak için bilgi soruyor, veriyorum ama hala garanti isteyenler var. Hicrette gemileri yakmak esastır, soru sorulmaz. Umutsuzluk vermek istemiyorum, ancak Türkiye’de kalanlar için üzgünüm. Sihirli bir değnek bu kadar yozlaşmış zulmü alkışlayanları düzeltemez. Hz. Musa kavmi ile 40 yıl çölde çıkış yönünü bulamadığı dönem sonrası geri döndüklerinde Mısır’a yerleşmediler, bıraktıkları hiç kalmamıştı! Cebri Hicret’ten dönüş yoktur, Türkiye düzelir de döneriz diye vakit kaybederseniz, gittiğiniz ülkeye uyum sağlayamazsınız. Eğitim alınız.

KONFORT ZONE’DAN ÇIKMANIZ GEREKİYOR!

Eger Allah’in Selam ismiyle musemma Gul dostum gibi olursaniz, cozemeyeceginiz bir sorun kalmaz. Selam emniyet, insana saygi ve sevgidir. Gul dostumla Baku’ye 17 Subat 1992 gece girdik! ertesi gun universitelerde derslere girip Allah’i anlatalim, biz geldik diyelim dedi! Yaptik. Toronto’da bu dervis ruhlu 27 yillik Gul bir dostum var, onu gecmem imkansiz! Tim Hortonslara Kiliselere cat kapi gider, her gorduguyle tanisir. Bana nasil her kesimden cok sayida insan taniyorsun diye soruyorlar! Cok basit! Yasin suresinin 2. Sayfa basindaki taktikleri uyguluyorum! Sahsen ilk geldigim beldede 3 sene sonra 3 bin kisiyle tanismadiysam kendimi tembel sayiyorum. Yardim ettiginden ucret almama Kuran ahlaki! Tabi herkesten ayni sosyallik ve sosyal bilimci olmasini bekleyemeyiz! Hergun 2 yeni insanla tanisin, sizle 2 sene sonra goruselim ne olmus?

120 bin Turku musluman yapan Hallaci Mansur’u asiri irkci Arap halife ve Mabedci mollalar idam etti. 8 yil hapis yatti, zindanlar mumin oldu. Gecen Corum’u ornek verdim; sadece 5 sahabe onlari musluman yapti. Hepsi yerel isim almislar, sade dervis olmus Saad bin Ebi Vakkas, al sana locality misali. Sahabelere bakin; Siffin ve Cemel vakasi, Emevi cakalligindan sonra ne yapmis,nasil yasamislar! Medine’de mezari olan 10 bin olmayan 120 bin. Sade hayat ve kalplerin fethi için tüm dünyevi takıntıları, mal mülkü makamları geride bırakma. Bara giden birine Allah’i anlatmak mesela! Her milletin kulturun derdi sorunuyla ilgilenmek icin sokakta onlarla ayni yerlerde yasamak gerek. Otekini anlamak icin cole atilmaniz gerekirdi! Halkin icinde her bireyin cektigi dertleri paylasip birey bazli herkese yardimi kalben yapmak.

Bazilari konforlu yasamak ile konfor zone tabirini birbirine karistirmis! Konfor zone fasit dairede kendi gettonu tebligdir; otekinden uzakta değil çok yakınında bulunmak lazım. Yardıma ihtiyacı olduğunda ilk arayacapı siz olmalısınız. Samimi bir kalp ve kardeşlikte benzersiz derviş. Locality nedir! Sosyoloji okumamislara nasil anlatayim? Her kultur ile evlenmek, her topraga tohum atmaktir; en yakin komsunuzdan baslayiniz. Konfor zone, kendi arkadaşlarınızla rahatsız olmayacağınız ortamlarda yaşayıp başkalarına karışmamak ve sürekli geçmişte yaşamaktır.

Gulen Hocaefendi, hayat asamasini tamamladi, 3. Gorev icin saglam temeller atti; tum cihan biraraya gelse Allah’in nurunu, davayi sonduremez. Ustad Said Nursi, Germenleri muslumanliga daha yakin gorurdu, sahsen Ingilizlerde Hakiki Isevi sayisi bugun daha fazla diye dusunuyorum! Ustad Said Nursi, bir beldede samimi bir Nur talabesi varsa o beldeyi feth edilmis sayardi! Cok sukur bugun kac milyon dava adami, sayamayiz. En buyuk kazanim, artik konfor zone’dan ciktik, dunyanin bagrina dusmus milyonlarca tohum var, elbet nesvu nema bulacak, agac olacaklardir! Hizmet’in finans kaynaklarini kestirten Zindika ve Sufyanizm ortakligi, Erdogan gorunusteki gorili! Arslanlar ne zaman cakallara yem olmus?! Turkiye’de Hizmet &erenleri gibi insan merkezli baris medeniyeti vizyonu sunan bir sosyal olusumun cikmasi Allah’in mucizesi, kesin anladik! Hizmet erenleri sahabeler gibi hayat yasamaya mecburdu, yoksa teblig makami, ihsan ve inayet elden giderdi! Hocaefendi zamaninda nester atti.

Turkum dedigim yabanciya Erdogan Hitleri ve Nazi AKP’yle alakam olmadigini ispata mecbur hissediyorum! Tekfirci teroristlerle bagimiz olamaz. Ayrimcilik ve irkcilik oyle viruslerdir ki evrensel Islam tebligine engeldir! Artik Turkum demeye utanir oldum Erdogan teroristi yuzunden! Asiri Turkculuk eger gecerli akce olsaydi Tekfirci Vehhabiler teblig makamina konardi! Osmanli ayrimcilik yapmadi, tipki Hizmet gibi idi! Hizmet’in ideallerini bizden cok hak eden pek cok Hakiki Isevi gordum; henuz muslumanlarda rastlamadim! Hakperest olun; zulumler ispatladi! Turklerin insanilik kalitesi aslinda Hizmet’in yuksek insani degerlerde bulusma idealine musait degil! Takintilarimizi bu surecte goruyoruz!

Hizmet’te liderligi hangi ulke ve millet devralacak bilemeyiz! Bu konuda ciddi tatli rekabet olacak ve insanlik hizmeti paylasilamayacaktir! Turkiye’de yasanan sorun sadece bir ulkedir! Erdogan virusu zombi virusu gibi hizla yayilabilir; panzehirimiz kardeslik, ihlas, samimiyettir. Hocamizi bazilari dikkatli dinlemiyor! Brezilya’daki Hizmet ile Afrika’daki elbette ayni olamazdi! Ana vizyon ve insani kriterler degismez! Sorun gordugum yerde mubasire degil yetkili muhatabina soylerim! Devlet baskani bile olsa! 9 koyden kovarlar, mutlaka bir 10. Koy vardir! Istişare yerine dikta olan heryerden kactim! Muhataplarinda yuzune soyledigim icin rahatim! Hizmet’in lokality’e donecegini hocamiz soyledi! Bu zulumlerden toplum olarak gerekli dersleri cikarttik saniyorum! Elestirilerimi yeteri kadar yaptim; istisare edilseydi orada soylerdim!

Hapishanelerden Allah dostlarini, velilerini, evliyalarini cikartin ki toplumda travmalarin terapisi baslasin! Sifa dagiticilari hapsettiler. Peygamberimiz selam vermek yerine mefta olmasini dileyen Yahudilere nasil davrandiysa Hocaefendi ve Hizmet’in AKP ve Ergenekona durusu odur! Her devirde bir Mevlana vardir ki bu devirde Gulen Hocaefendi; bir Semsi Tebrizi, bir Emir Sultan vardir! Erdogan, evliyalari hapsetmistir! Emir Sultan, terapistlerin piridir ve tasarrufati devam ediyor. Sifaci olmak isteyen uveysi gelenekte ondan icazet alir. Hapiste o muhterem!

Yildirim Beyazit’in Yaninda Emir Sultan gibi bir evliya damat olmasina ragmen kibrine yenildi. Tek liderle hukumranlik tarihimizde yoktur! Peki Anadolu Timur fillerinden nasil kurtuldu biliyor musunuz? Timur’un da fetvaci hocalari vardi. Celebi Mehmet, Kardesligi tesis etmisti! AKP fillerinden kurtulmak icin 4 secim gecirdiniz ama oylarinizi yine gidip filler yesin diye attiniz. Ergenekon fili geldi. Hoca ne yapsin? Nasreddin Hoca ve Timur fil fikrasini gunumuze uyarlayalim. AKP’nin domuz fillerinden usanmistiniz, simdi de Ergenekon filleri sizi yiyorlar Nasreddin Hoca, Timur’a halkin sikayetini arzda arkadindaki halkin tuydugunu gorunce, halk fillerden memnun, birer tane daha yollayin demis! Erdogan, istahi doymak bilmeyen fillerini koylere kadar besleyin diye dagitti! Halki fillerden kurtaralim dedik, halk biz demedik diyorlar! Nasreddin Hoca ile Timur ayni devirde yasamadilar ama aman hoca bizi kurtar Timur’un fillerinden fikrasi vardir! Hoca gider arza; arkasi bos kalırsa Hz. Musa gibi tek başına mı savaşsın firavunla? Gulen Hocaefendi’ye gelip yalvar yakar hocam bizi bu diktatorden kurtar diyenler toz oldu; iclerinde epey AKPli de var. Timur’un Fil hikayesine döndü ülkemizin hali!

Ozgurluk mucadelesinin agir bedelini Hizmet ve erenleri cok agir oduyor; lumpen aydinlar bos bos konusuyor. Ne kadar zulum gorduysen o kadar varsin! Hayatında ilk defa bela ile tanışanlar daha yokun başında sayılır. Başına cehennem ateşleri yağmışları nereden anlayacak? Demokrasi, sivil toplum, ozgur medya ve insan haklari konusunda Hizmet’ten baska samimi ve ciddi isteyen kimsenin olmadigina sahit oluyoruz! Erdogan ile Hidayet Karaca ve Ekrem Dumanli’nin Stv’den canli yayinlanan son mulakatinda diktatorluge gidiyorsunuz mu sorusu net sorulmustur. Hizmet abilerimiz fitne ve nifak cikmasin diye azami gayret ve hassasiyet gosterdi! 170 medya kurumu kapatildi; ozelestirisi mi kaldi bunun? Hizmet abilerimiz yanlis yapmadi; sorun Buyuk Sufyan Erdogan nefret dolu bir Hitler! Diktatorluge gidise abilerimiz dur demenin zulmunu gordu. Zalimlerle uçaklarda elbette gidecek ve duruşumuzu sergileyecekti. Siz olsaydınız ne yapacaktınız? Eğer donkişotluk yapardım diyorsanız bilemem. İlk günde kapı önünde olursun. Hidayet Karaca, Ekrem Dumanli, Mustafa Yesil gibi herhangi bir Hizmet kurumunun basinda hangi birimiz bulunsa ayni davranislari yapardik ve aynı akibete uğrayacaktık.

Yapılacak zulümler planlanmıştı, yapılacaktı ve engel olamayacağımız belliydi. Halkın emaneti 60 milyar dolar çalınmadan tedbir alın demiştim. Zamanında gerekli uyarıları yetkli şahıslara, makamlara yaptığım için hesap vermem bu konuda, tedbir almayanların gerekçesi nedir bilemem. Sorun yetkili makamlar ve şahıslarda değildir, gerekli uyarıları zamanında yaptıklarını da biliyorum. Halkımızın ikna olma sorunu var galiba! Halkımızı ikna görevi yapan abilerimiz bugün susuyorlar, ellerinden geleni fazlasıyla yaptılar. Vicdanım susmama engel oluyor. Suskunum oysa! Diyeceksiniz daha nasıl konuşacaksın? Zamanı gelince farklı biçimde konuşacağım. Olanları tarihçilere not düşmek için çok detaylı yazıyorum.

Firavun gibi erkek çocuklarını öldürün nesilleri kurusun, karılarını kızlarını cariyeniz yapın emri de verirlerse Süfyan Erdoğan zirve yapar! Artık sahte belgeyle pasaport iptaline de ihtiyaç duymuyorlar. Sırada kim varsa evine gidip pasaportunu alıyorlar. İki SS kuralı ile zulüm. KHK’lerle atılanlarda öyle dramlar var ki yazmaktan yoruldum, yetişemiyorum. Hitler’in Gestopa Gammazcı düzeni çalışıyor. Çürümüş toplumumuz ve ıslah olması imkansıza yakın! Haramiler, kimin makamında, malında mülkünde, karısında kızında gözü varsa cemaatcı diye ihbar edip hapse attırıyor. Kariyerler sıfırlanıyor. 40 yıldır gece Rakı alemi yapan bir Belediye çalışanını da atmışlar. Kardeşi neden diye bana sordu, cemaatla ne alakası var? Makamına konmuşlar elbette! Cemaat bahane soygun şahane! Hapise attıklarına, ‘itirafçı ol, kurtul’ diye kendi hazırladıkları isimlerle dolu çamur beyanları getirip koyuyorlar. Mazlumun mecali yok. İtin Havuz medyası zaten yeterince beyin yıkıyor. Rahmetli Levent Kırca, asker darbe yapsa hangi televizyona el koyacak derdi, hepsine kondular. Yakında Kuzey Kore diktatörü gibi her eve bir radyo bağlayacaklar ve bir saat Erdoğan’ı kalkınca dinlemek zorunlu olacak ve kapatamayacaklar!

Gasp ettikleri mallar mülkleri haramiler kendileri mi kazandı? TUSKON’un işadamlarına çöküyorsunuz, hangi yatırımcı ülkemize bir daha gelir? Hulusi Akar ve diğer kuvvet komutanları da tiyatroyu A’dan Z’ye biliyorlar. Polise askere müdahale etme emrini verdiren Erdoğan, tatildeymiş! Yalanınız batsın! Hapsettikleri hafız kızlarımıza sordukları soru şu: 5 yıl önce ilahiyatta hangi yurt ve evde kaldın? Bir imama 1986’dan sormaya başlamışlar! Öyle bir büyük tiyatro var ki 15 Temmuz’da AKP’liler dahil herkes biliyor ve gülüyorlar. Gasp, işkence sürüyor. Hafız kızlarımızı eziyorlar çakallar! Eğer Hava Kuvvetleri Komutanı Abidin Ünal, Erdoğan, Perinçek ve Eegenekon Gladyosuyla 15 temmuzda darbe yapmadıysa, kim yaptı? Emir kulu mu? Askerlik yapanlar bilir. Bırakın kuvvet komutanını bir onbaşı veya çavuşun verdiği emri yapmazsan dayak yersin, ceza alırsın. Darbeci kimmiş: Erdoğan ve Erdoğan ittifakı…

Aynı Abidin Ünal halen görevde. Emir kulu olan, emre itaatsizlik yapamayacak asker, öğrenci, subay ve astsubaylar, işkencelerle eziliyorlar. Aynı Abidin Ünal, Yalova’ya kampları biten Hava Harp okulu öğrencilerini davet etti. Bizzat kendi 400 kişi seçti ve boğaza tatbikata yolladı. İşkence görmelerine 4 ay izin verdiler. Aynı Abidin Ünal, 15 Temmuz’da kendi görev verdiği pilotları darbe yaptınız diye hapse yolladı, ağır işkenceler yapmaları için emir verdi. 15 temmuz’da Ankara’da terör saldırısı var diye pilotları seçip bizzat görevlendiren Hava Kuvvetleri Komutanı Abidin Ünal’ın kendi ise hiç bir olağanüstülk yokmuş gibi düğüne gitti. Tüm komtanlar olacakları biliyordu ve ittifak kurdukları Erdoğan ile müslümanları yok ediyorlar.

1987 ile 1992 arası Etimesgut’da 28 gün hapis, işkence vardı, en fazlası Tahir bey gibi işkenceciye küfreden 28 gün daha yatardı. Bugün daha kötü durum. Serkan AVŞAR. PhD. @promidal  demiş ki @sufitherapy ye nihavend makamı mı? Milleti kandırıp durma amk zannedersin ölenlerden haber halıyor hangi makamdalar diye. İşiniz yalan.. Sufitherapy  cevap verdi: Siyasal İslamcı yobazlar, askerler, seninde diplomanı iptal etsin, malına el koysun, hapiste işkence yapsın, o zaman görürsün hangi makamlarmış soytarı aydın? Sizden hayır gelmez kimseye, bunca zulünden sonra hala dalga ve alay! Kuran’da 20 ayet var hakkınızda, okuyunuz. Hayatta iken perişan edilen ailelere, mağdur evlatlara, işkence gören on binlere tek kelime etmeyen bir sürü tuzu kuru entellketüel var! İnsan olun insan. Hayvanlık kolaydır. Gaffar Okan’ı şehit eden, insanları domuz bağı ile katleden Hizbullah’ın evet dediğini biliyorsunuz değil mi?

HİCRET VE ENSARLAR! ADRES Mİ LAZIM?

Hangi ülkeye gitseniz Hizmet erenleri sizden önce ayak basmıştır. İzlanda’dan Grönland’a kadar! Böyle bir nimet Allah’ın ihsanı değil midir? Bulgaristan’a gidecek ilahiyatçılarda beni arasın. Endenozya’dan Kore’ye her yerde ensar var, yeter ki siz hicrete muhacir olmaya niyet edin. Kayserililer için Hindistan’ın ticaret ehli Gucerat mükemmeldir, Bombay ve Yeni Delhi’den önce Gucerat müslümanları ile tanışmanız elzemdir. Moğolistan’a gideceklere Adem Tatlı’nın adını verseniz yeter. Doktor Faruk, Necati, Enver isimleri de sihirlidir, ensarın hası orada bulunur. Gidin Bayanolgey’de Mogolistan’da Kazak Türkleri ile çadırlarda yaşayın, 20 milyon at, 2 milyon insanın yaşadığı bu bozkırlarda hayat vardır. Vallahi billahi tallahi aç kalmazsınız.

Fil Dişi sahillerinden Liberya’ya, Büyük Sahra’dan Çad’a, Kongo’dan Zambia’ya kadar sizi dört gözle bekleyen ensarlar var, bekletmeyiniz. Dünyanın en ücra köşesine de gitseniz, hicret edene Allah yardım eder. Yedi telefonla size bir ensar bulurum, bazen bir telefonda yetiyor. Kamboçya’ya, Laos’a, Burma’ya, Vietnam’a gidecek olan Hicret ehli erenlere yardımcı olacak ensarlar orada var. Gidince beni arayın yeterli. Hindistan’da Bengal mesela güzel yer. Nepal’de Himalayalarda yaşamak, Tibet’te dağa çıkmak Erdoğan Türkiyesinde esir olmaktan daha güzeldir. Pasaportu iptal olmayanlara vizesiz gidebileceğiniz Peru’yu öneririm. Tanıdık birine ihtiyacınız yok, cesaret yeter. Köyde dağda ekmek var. Nereye kaçalım ki, pasaportumuz iptal, paramızı gasp ettiler diyorlar. Kuzey Irak’a kaçak gidip köyden bir tarla alın ve çiftçi olun mesela. Allah’ın rızkı ve nimeti bol, niye zalimlere boyun eğip köle hayatı yaşadın diye sorar.

Referandumda Hayır çıkacak diye bekleyenler bana deli saçması demişlerdi, 60 milyar dolar gasp edildi, hayatlar söndü, hala akıllanmadılar mı? Referandumda 1 Kasım 2015 seçimi gibi Askeri Vesayet hile yapıp Evet çıkartır. Evet çıkarsa Türkiye’nin geleceği: Partili Cumhurbaşkanı.Partili Anayasa Mahkemesi başkanı. Partili Genelkurmay Başkanı. Tek Parti. Tek adam. Hapisten sadece itirafçı olanlar çıkacak, kalanı 2 yıla belki! Hapishanedeki Yusuflar, Hizmet’e tam beraat sunulmadan çıkmak istemiyorlar. Ne itirafçısı? Peygamberimiz ve Hz. Hızır’ın ziyaretleri oluyor. Peygamberimiz Yusufları teskin teselli ediyor. Öyle bir ruhla veli oluyorlar ki inanın insanın hapse giresi geliyor. Dışarıdakiler üzülmesin. Zındıka ve Süfyanizm’in tuzakları, nifakları ve kumpasları bitmiyor. Elbette Allah’ın da bir planı var. Bunu yazmaya mezun değilim. Bekleyiniz.

Sovyet tipi dikta ile yönetilen ülkelere KGB tipi espiyonaj sistemi yerleştirilir. Kimsede güven kalmaz. Bunu kaç defa yazdım son 4 yıldır. Güveni yıkılan bir toplum ve millet yaşayamaz. Türkiye devletini Gladyocu askerler ve Erdoğan beraber batırıyorlar, kendileri kral Karun oluyor sizlerse köle kulları. Bu ahmaklığa dur diyemedik, bari canınızı kurtarın. Katılım bankalarından hemen paranızı son kuruşuna kadar çekin. Direkt el koymaya başlamış bu Daltonlar. Hırsızlar devletin başındaki domuzlar. Eğer biraz daha geç kalırsanız ne ırz, ne namus nede paranız kalacak. İşiniz gücünüz zaten kalmadı. Yakınlarınız hapiste inliyor. Daha nasıl uyarı lazım? Dünyevi attachmantler, bağlılıklar, takıntılara hicret etmenize, cihada engel oldu. Kab Bin Malik için inen ayetleri okuyun. Hepimize mesajdır. Allah yolunda tüm sevdiklerinizi terketmeli değil miydiniz? Hicrette kimseye hesap vermek zorunda değilsiniz. Eğer buna engel olan çok sevdikleriniz ise anam babam sana feda diyen sahabe olamazsınız. Tebük seferinde bahane uyduran 3 münafıkın mazeretlerini Allah Rasulu zımnen kabul etti, gerekçe uydurmayan Kab Bin Malik tevbe edip bekledi. Allah, samimi tevbe eden Kab Bin Maliik’in tevbesini 51 gün sonra kabul etmişti. Ayetler indi. O zamana kadar kimse onunla konuşmuyordu. Allah yolunda hicret, cihadtan geri kalmanın gerekçelerinde samimi misiniz? Kab Bin Malik, çok güzel Kur’an okurdu, yalan söylemedi, kazandı. Hz. Ömer, Kab Bin Malik’i çok severdi. İşte yalan söylemeyen mert adam derdi. Allah aldatılmaz. Teravihleri o kıldırırdı. İçli bir sahabeydi.

DUA İLE SAMİMİ IZDIRAP LAZIM

Aşiret dostumuz Hicret Notları güzel uyarılar yaptı. Çoğuna katılmakla beraber, yazdıklarımızın Yusufların kuyusunu derinleştirdiğini sanmıyorum. Gülen Hocaefendi bilerek Süfyan’ı tahrik etti ve ediyor ki tüm zulümlerini sergilesinler. Münafıkları net göstermek lazım, yoksa daha büyük tokatlar gelecektir. Kainat zulümle dolmadan kurtarıcı ruh gelip kurtarmaz zaten. Hizmet, Üstadın fihristesini yazdığı iman programını Hayat’a döndüren Hakkın Şahsi Manevisidir. Yapıcı eleştiri başka, yıkma çabası başkadır. Okuyalım:

Bu süreçte “safınız Niye Hizmet?” diye soruyorlar. Dünyada hem iyi, hem kötü insanların var olduğuna inanıyoruz ve biz iyi insanları seçtik. Eleştiri, ucuz kahramanların işidir. “Hizmet nerde hatalar yaptı özeleştirisini yapmalı ” diyor. Yuh senin ham ervahına. Bari dua et… Kürtçede bir söz var “Boğa yere düşünce deri yüzücü çok olur” Zira Boğayı kesmek cesaret ister. Hizmet sarsıntı yaşayınca deri yüzücü arttı. Hizmeti eleştirenler eğer dün Uhutta olsalardı, okçular tepesini elekten geçirirdi Söz sahibi Resulullahtı ve sarsıntı anındaki tavrı ortada. Hiçbirimizin ızdırabı H.E’ninkinden çok değildir ve Onun tavrı ortada. Ey çilesiz münekkit, kuyudan çıkışa emeğin yoksa kuyuyu derinleştirme.

Derdi olanın duası olur. Geceleri Seccadesiyle konuşamayanların gündüzleri çilesiz dostlarıyla konuşmalarının samimiyetine inanmıyorum… Bu devirde tenkit eden, kılıcı Zülfikar, atı düldül olsa ne yazar. Dil şövalyesine ihtiyaç yok, dertli olan derdini dert Sahibine(cc) açar. Uhutta yaralı ashabın iniltileri duyulurken okçular tepesiyle tartışan Hamza gördünüz mü? Hapisteki Hamzalardan utansın, Dua etsin o zevat. Buyrun “Ne olur elinizi ayağınızı öpeyim, tenkit etmeyelim, musibeti ikileştirmeyelim” F.G Vicdanı olan susar… Önde görünen bazı ehl-i kalem, farkına varmadan ehl-i dalalet hesabına kelle istiyor:”Gazete/TV yöneticilermz çıkıp hatalarını söylesin” der. “Çilesiz çocukların fikir beyan etmesidir” diyorum, en hafif ifadeyle. Sarsıntı zamanı korkakların meydanıdır. Gıybet ise korkakların silahı.

Abilere dil uzatmak yerine Kimi mahpus, kimi muhacir, kimi çeşitli yerlerde yokluk içinde kardeşlerimize el uzatılmalı. Kardeşlik bu olmalı. Hizmetin tek sermayesi güvendir. Güven abi ve kardeşlerin hayat suyudur, kesmeye çalışıyorlar Zalimler Zulümle yapamadıklarını yapabilirler. “Yanlış yaptık hata ettik”in hiç bir getirisi yok, götürüsü çok Sarsıntı vaktinde dağılma getirir, zalimin darbesinin gücünü arttırır sadece. Davasını seven diliyle yarayı derinleştireceğne gözyaşlarıyla gemiyi yükseltir Yiğitlik bu,Musablık burada başlar ve burada İbni Cahş olunur. Madem ahval böyledir kavgayı tenkitle dahile taşımak da ne? zalimin şiarı zulümdür, hariçte zulüm de var zalim de. Zulüm ikileştirilmemeli.

Hizmeti evladı gibi sevmeyenler, ona gelen darbeleri evlad acısı gibi duyamaz. Hele iç darbe(gıybet/tenkit) hele iç darbe…. Sözün özü dostlar: Derdi davası olanın, gıybet kabusu olur. Zira hariçdeki dalga bize meltem, dahildeki gıybetli meltem bize tusunamidir. Hizmetteki duam: “mesafe açık yaradır, Rabbim, koyma ne olursun Abiyle kardeş arasına” İddalar doğruysa Mardin Koru köyünde acı büyük. Anadolu birbirinin acısına ağlamadıkça acılar devam eder…

Madem Kuran’ın kıyamete kadar hükmü var, kardeşlerinin Kuran’da Hz Yusuf’a dediği “vallahi Allah seni bize üstün kıldı” sözünü işiteceksiniz. Bilerek ya da bilmeyerek yaptığımız günahlarımızı mağfiret et ve tekrar onlara bulaşaraj içimizin kirlenmesine müsaade etme!.

Clip to Evernote

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÇEVİRİ: Arif Onur Hangişi