‘Çok yakında hazana maruz kalmış yapraklar gibi bir bir devrilecekler. Size çok rahat yemin edebilirim’

Bu topraklar her batış noktasında bir yiğidin eliyle tekrar amudi yükselişe geçmiştir. Abdulhamid, M. Kemal bunun örnekleridir. Milli sairimiz Mehmet Akif, neden Istiklal Marsimiza Korkma diye basladi? Turk milleti cok korkmustu, kurtulusu sadece cesur mert basariyor! Hocaefendi, ‘Çok yakında hazana maruz kalmış yapraklar gibi bir bir devrilecekler. Size çok rahat yemin edebilirim’ de demişti, öyle değil mi?. Eğer bankalardan paranızı çekmezseniz onlara da çökecekler. Para bitti. Sıra resmi kurumlara çökmeye geldi. Asrın en büyük ekonomik krizi hayırlı olsun. Allah belalarını versin tüm haramilerin, zalimlerin, zaten verecektir yakında!

Yenikapı Ruhu diye başladı Kemal Unakıtan’ın ruhu dolanıyor şu an devlette! 90 yıllık zulüm, Cumhuriyet kurumlarıymış! Türkiye Varlık Fonu soygunun yeni kamuflajıdır. Milletin malını yağmalayarak 5 yıl daha idare ederlerse, sonra ülkeyi CHP böldü, yıktı, batırdı derler, nasılsa ne desen Akmallar yiyorlar. Ulkenin geldigi halin sorumlusu Gul ve Arinc basta olmak uzere AKP’nin agir abileridir Hepsi Erdoganin buraya gelecegini biliyordu. Tirstilar. İçte milletin tüm varlığı yağmalanıp talan ediliyor Dış politikada ise büyük güçler defolu ve sıkışmış bir “lider”den ağır tavizler alıyor! Afganistanlasmaya gidiliyor! Saldiray Berk’e Babrak Karmal gibi Ruslar oturtacak tahta! AKP tekfirci orgutlerle ulkeyi kana boyuyacaktir!

Son kulisler referandum öncesi MHP tabanını çekmek için bakanlık rüşveti verildiği yönünde. Kasap et derdinde, milletin canı boğazında. Yüzde 75 MHP tabanı hayır diyecek, zaten MHP partisi kalmaz bundan sonra. Akp eliyle devletin tüm kurumlarının nasıl talan edilip özelleştirme ve fona devir adı altında satıldıklarını izliyor millet. İşin yoksa şimdi bunlara 2 saat ‘Varlık Fonu’ nedir onu anlat! Battığımızın farkında değil embesiller. Ziraat Bankası, TÜRKSAT, BOTAŞ, PTT, BIST, ETİ Maden, Çaykur, Borsa İstanbul Varlık Fonuna devredildi. DEVLET BATTI HALKIN MALINI SATIYOR. Yolsuzluk ve tekfirci teror besleme gunahlari yuzunden Sufyanizm pasalari, Erdogan, Perincek ulkemizi Rus ayisi kucagina 15 temmuzla oturttu. İşte yapıcı çözüm önerilerim. 15 Temmuz cuntası, Erdoğan ve Perinçek, Türkiye’yi Afganistanlaştırmaya götürüyor. http://farukarslan.com/yazilarim/gazetecilik-makalem/2017-makaleleri/15-temmuz-cuntasi-erdogan-ve-perincek-turkiyeyi-afganistanlastirmaya-goturuyor/ …

Rus ekonomisinin yuzde 70’i petrol ve gaz ihracindan gelen paralardir! Rus ayisini kizil ejderhaya dondu; Saldiray ve Erdogan davet ettiler! Petrol ve gaz fiyatlari 2000’den beri olmasi gerekenden 10 kat yuksek! Bu 1999’da Londra’da alinan bir karardi; en cok Ruslara yaramistir! 1979’da Ruslar Babrak Karmal’i getirdikten sonra ne olmussa Turkiye’de de o olacaktir! Ruslara karsi kurtulus savasi ve sonrasi ic savastir!  Ruslarin Babrak Karmal’i Turk Harbiyesinde okuyup Komunist olmustu; Ruslar kullandi ve Afganistan son 38 yildir bir daha hic duzelememistir! Kanadali Filistinli profesore neden Filistin’i kaybettiniz diye sorunca Yahudilere parsel parsel topraklarimizi sattik dedi! Filistinlestik! Putin, bir eyaleti gibi bu kadar yatirim yaptigi 15 temmuz cuntasina iktidari neyin diyeti karsiligi verdigini yakinda ogreniriz! Ninni uyuyun! Putin herhalde Saldiray Berk’e babasinin hayrati icin milyar dolarlar vermiyor! Rus ayisi ile dansin bedelini tum millet oduyor ve odeyecek! Daha once tesbit ettigim gibi 15 temmuz mimari Saldiray Berk, Ruslarin, Putin’in Babrak Karmal’i! Vatan hainlerini bozdur bozdur harcayiniz!

Rusya’dan beslenen 15 temmuz cuntasi lideri Saldiray Berk’e Putin dolara bogmus; Erdogan ve AKP bakalim milleti nasil bir camura surukledi! Saldiray Berk, 5 yildir devam eden askeri darbe planinda 5. Asama dugmesine basit; dun Moskova’dan milyarlarca dolar cash para ile dondu!

BOTAS, 1 milyar 766 milyon TL niye zarar ediyor? Erdogan’in hirsiz duzeni yuzunden bu halde! Simdi Rusya’ya toptan verecekler! Hat yatirimi yapilamiyor; Rusya iceriden ele geciriyor! Hazar’in Kurtlar Vadisi kitabimda detaylari var; bu soygunu durdurmak icin sayisiz haber yazdim. Erdogan’in da Süfyanizm heyetininde ana gelir kaynagidır! Haberi okuyun. http://www.habervitrini.com/gundem/ihanet-gibi-proje-mavi-akim-46814 …

Halkbank zaten Alman Deutchebanka petrol businesini 1 Ağustos 2015’de devrettiginden beri  uzun süredir sinek avliyor! Tekfirci termr besleme diyetini aldı Almanlar ve bu zafiyetlerin faturasi agir kesilmis ulkeye! IŞİD petrolü karışık Kürt, hatta Bağdat petrolleri gelirlri Almanya’ya akıyor. BND, yatak odalarına kadar dinleyip milyonlarca Erdoğan kaydını boş yere yapmamış. Açıklamadı, sadece ucunu gösterip istediklerini aldı.

Öte yandan Rusya, Batılı gördüğü Alarko ve Şarık Tara’nın şirketlerine Rusya’da el koymaya başladı, artık 3. dünya savaşı kaçınılmazdır, geçmiş olsun! Daha doğrusu daha yeni başlıyor savaş. Erdoğan ve Perinçek nasıl hırsızlık yapmasın? Sanki eski hırsızları siyasetçiler aklamadı? Yüce Divan 5 yıl zaman aşımı ile hepsini kurtardı. Ruscuk Rizeli mafyasının Turusgaz haraç şirketi derin devlet, Süfyanizm paşalarının gizli kasası olduğu için Yüce Divan, zaman aşımı oynadı. Kanada’da gelmeden son gün 2 Kasım 2000’de Cumhur Ersümer’i ziyaret edip Yüce Divan’da yargılanacaksınız, Rizeliler seni kurtarmayacak dedim. Nerseyse ağlayacaktı, keşke hiç bakan olmasaydım, keşke senin gibi özgür olup, senle Kanada’ya gelseydim dedi Cumhur. Allah günahlarını af etsin, 5 vakit namazında iyi bir avukattı eskiden. Siyasette Yılmaz ailesi adına o kadar çok hırsızlığa imzasını attı ki, kıyamete kadar tevbe etse yakasını kurtaramaz. Kamu hakkı yiyenlerin hali şeytan çarpmış divanelere benzer, iki cihanda da kaybederler.

Maalesef 2000’de TBMM’de 1 ay Mavi Akım ve Rizeli haraç şirketi Turusgaz geçmesin diye nöbet beklemem işe yaramadı, gece yarısı geçirdiler. Cumhur’a fırçamı attım tabi ama sadece acı acı gülmüştü. Şartları çok zorluyorsun, hırsızlık emrini verenler çok derinde dedi sadece. Ruscuk Rizeli mafya üyesi işadamları, yüzüme baktı, sen sıradan bir muhabirsin, arkamızda devletler var ne yapabilirsin dedi. Savaş sürüyor. Bu vatan hainleri soyguncuları cehenneme kadar kovalayacağım. Derin devletin gizli kasası Mavi Akım soyguncuları 3 Rizeliyi bir arada temel atmada Ankara’da yakaladım. Size bu ülkeyi soydurtmam dedim oysa. 2000 Mavi Akım’ın Ankara ayağı temel atma töreniydi. Bu domuzları bana bakan Cumhur gösterdi, git dedi bu adamlara söyleyeceklerini söyle. Söyledim elbette. Ölümden korkmam, bunların mafya olduğu belli, tetikçileri de var. Hepsini biliyorum, ancak kamu malı oldu mu bende can derdi kalmaz.

Ülkede gazeteci ve medya bırakmadılar ki, büyük soygunu durdursun ve büyük tiyatro sona ersin. Ruslar satın alıyor yedi düvelinizi, duyunuz! Erdoğan ve Perinçek mafya yapılanmasının maddi gücü Rusya ve İran’dan satın alınan petrol ve gazdan geliyor. Türk halkı üç defa soyuluyor. Neden Türkiye’nin ekseni 15 temmuz ile resmen Rusya’ya Perinçek ve Erdoğan tarafından kaydırıldı anladınız mı? Soygun düzeni sürsün diye. Cumhur Ersümer, BOTAŞ’ı özelleştirme projesi emrini Rizeli Ruscuk mafyadan alınca size savaş açarım, bunu yaptırtmam dedim, geri çektiler. Ama yatırım yapacak paramız yok diyen bakana, Rusya’dan gelenle haraç kesenleri kes ve millete kazandır dedim sadece. O yıllarda enerji benden sorulurdu. Anlatayım.

İngiliz istihbaratı MI5, Enerji bakanlığının gizli danışmanı olduğumu 1999’da anladı, BP temsilcisini benle pazarlık yapmakla görevlendirdi. Gazetecilik hayatımın en tuhaf görüşmesiydi. BP Ankara temsilcisi 1999’da ofisimize geldiğinde, Londra’dan geliyorum, seni aşmadan Türk enerji politikaları değişmezmiş, dersini çalıştımda buraya geldim dedi. Çok gülmüştüm! BP temsilcisine herhalde yanlış yere geldiniz, ben sıradan bir muhabirim, cumhurbaşkanı, başbakan bakan, enerji bürokratı, müdür veya diplomat değilim dedim. Güldü, sıradan değilsin, hatta sıradışılıkta eşin benzerin yok dedi. Bakanlığı dinliyoruz, seni de deyiverdi.

BP temsilcisi baktım, bakanlıkta Cumhur Ersümer’e BP’yi dize getirecek 3 önerimi dinlemiş, bunlar yapılınca da 5 milyar dolar kaybetmişti. Normalde raif Karadağ gibi şehit etmelerini her an bekliyordum. BP temsilcisi hazırlıklıydı. ‘Bizi mahv ettin Türkiye’de ama senin dediklerini yapmaya karar verdik Londra’da, bozduğun işleri düzelt, imajımızı çok kötü çizdin, sadece Türkiye değil Azerbaycan’da senin takip ediyor ve enerj politikalarını şekillendiiriyor’ dedi. Düşmandan iltifat duymak güzeldir, dostlardan ise hançer yemek adetimiz oldu. Kıskançlık ve çekememizliktir. Bazılarına bunu anlattığımda abarttığımı sanıyor, eksiği yok, fazlası var.

Baktım kartlar açık oynanıyor. BPciye dedim ki, o halde 1998’de Bakü’de Terry Adam’sın gizli yayınladığı Baku Ceyhan ekonomşk değil, Türkiye üzerinden yapılamaz raporunuzu kaldıracaksınız dedim. Bunu yaptım da huzuruna geldim, bu kararı değiştirmesek seninle pazarlık yapamayacağımızı Londra’da konuştu müdürlerimiz. Neyi konuşacağımız talimatlarını aldım, seninle kavga etmeye gelmedim dedi! Aferin, demek ki akıllanmışsınız dedim. BP’ye Bakü Ceyhan’ı yaptırtana kadar bir yandan Ruslarla bir yandan İngilizlerle savaştım 10 yıl, şimdi Topal domuzu ile Erdoğan bir kalemde satıyor. Nasıl kızmam, nasıl asabım bozulmaz benim.

BPlinin derdi başkaydı, Bakü Ceyhan konusunda canlarına okuduğumu tüm cihan bilir, Enerji bakanlığının teşekkür mektubu vatanseveri gösterir. Bunu sıfırlamaları imkansız, kitaplarım herkesin ulaşabileceği uzaklıkta, boru hattı yapıldı, bu alanda yazdığım 5 bin haberi Zaman gazetesi arşivi yok edildiği için göremiyorsunuz. Ancak bununda tedbirini almışım, haberlerin hepsini kesmişim günü gününe gazeteden ve arşivim diğital değil sadece. Arkadaşlar alay ederdi, niye gazeteyi kesip cerrah gibi ameliyat yapıyorum diye. Bugün hepsi anlamıştır, niye kesmişim.

BP, Azerbaycan petrollerinde ana üretici ve diğer şirketlerin lideri. Şahdeniz gazını Türkiye’ye satmak istiyor, Rus mafyasını aşamıyorlardı. TANAP projesi olmasın diye Ruslar her yolu deniyor ve en son Erdoğan’ın zafiyetlerini arşivlemeye karar verdiler. Gelinen nokta bu. Uzmanlık alanım olduğu için bana gelmişlerdi. BP temcilcisini Londra toplantısından bana yollamıştı ki Rus engelini aşmaları için taktik vereyim. Ruslara satılmış hainler Rizeli mafyası! TPAO, Şahdeniz’de BP ile ortak gaz çıkartmasına rağmen bunu Rusya ve İran mafyası yüzünden ülkemize satamıyordu. İngilizleri kullandım tabi! BP temsilcisi, Bakü ceyhan’ı dilediğin gibi yapacağız, parasını biz koyacağız ama Cumhur’a söylediğin iki cezamızı da kaldır diye yalvardı.

Aslında Enerji bakanlığı danışmanı değildim, mülakat sırasında bakan Türkiye’den güçlü dev petrolcüye ne yapabilirim diye ağlayınca söyledim. Planlı bir şey değildi. Bakanın çaresiz haline çok üzülmüştüm. TPAO ile bu dev petrolcülerle rekabet edemiyoruz diye ağlamaklıydı. Sadece elindeki kozları gösterdim, gayet mantıklı ve makul cezalar kestim BP’ye, İngiliz devlerine. BP temsilcisi madem beni olduğumdan güçlü görüyor, hiç istifimi bozmadım. Size rafineri ihalesi verdirmem, istasyonda açtırmam dedim. Kızdı elbette. O zaman BP imajımızı doğa sever yapıyoruz, sembolümüzü değiştirdik, onun bari reklamını yap dedi. İspanya’daki güneş enerjisi gizli yatırımlarınızı gezdirirseniz bunu düşünürüm dedim. Bunu kabul etti ama gidemedim. Kanada’ya gelmesem İspanya gezim Kasım 2000 sonu planlanmıştı. Kader beni, bir hafta içinde Kanada’ya sürükledi. İsrail Ankara Büyükelçisi Uri Bar, 28 Şubatcıların tüm karanlık işlerini bozduğum için Ankara ofisimize gelip beni öldürecekleri cezasını resmen tebligle bildirince, Ankara temsilcimiz 1 yıl toz ol ortadan diye buraya yolladı. Yahu herkes telefonumu dinliyormuş, Ankara’da oysa eve telefon dahi almamıştım ki dinleyemesinler. Gazetenin iki cep telefonuydu.

İngilizleri fazla ağlatmak olmaz. Baktım BP temsilcisi bir şey koparmadan gitmeyecek. Şahdeniz’de fiyatı Rusya ve İrandan aşağı çek dedim. Buraya gelirken pazarlığın çok zor geçeceğini Londra’dan bana söylemişlerdi, gerçekten ne zor adamsın ya diye epey güldü. Aslında çok komik bir durum vardı. Koskoca BP, Türkiye’de enerji pazarlığını sıradan bir muhabir olan benle yapıyor. Rus satın almış devleti ve ta o zamandan kurtarmaya çalışıyoruz.

Neyseki BP’li zeki bir İngiliz. Şahdeniz gazı fiyatını Rusya ve İran’dan binmetreküpte 50 dolar aşağı çekti. İşte şimdi oldu,manşet bu dedim. Ertesi gün Zaman’ın manşetini gören Cumhur Ersümer deli oldu. Bana İngilizlere ceza uygulatan sensin, şimdi ne yapıyorsun dedi. Anlattım. İngilizler Bakü Ceyhan’a paralel Şahdeniz gazı satmak için paralel boru hattı inşa etti, ancak Perinçek ve Erdoğan Ruslara muhtaç, iş karıştı. Bu noktaya getirmek için epey zorladım. Cumhur Ersümer, Mesut ve Turgut Yılmaz kardeşleri, Ruscu Rize mafyasını aşamam dedi, İngilizler bu fiyata gaz verirse kıyamet kopar demişti. Rusya 140, İran 130 dolara gaz satarken BP, 75 dlar teklif etti ve Zaman manşeti ile kayıtlara geçti. Cumhur yalan söylüyor dedi, randevu vermiyormuşsun, randevu ver ve dinle bakalım dedim. Ruslar bizi keser dedi Cumhur.

Mesut Yılmaz, Rus mafyasına o kadar satıldı ki az kalsın Rulsar her milletvekiline 2000’de Demirel’den sonra 1 milyon dolar rüşvet ödeyip cumhurbaşkanı yapacaklardı. ABD engel oldu. İki ayrı kaynaktan belgeleri geldi. Emin oldum. Ecevit’i uyararak elbette buna engel olmak zorunda kaldım! Ecevit benim sadece doğruları söylediğimi bilir ve çok güvenirdi. BOTAŞ’ın Türkiye içi iletim hatlarını özelleştirme dışı tutturmak için epey gizli ter döktüm o yıllarda, ancak buraya kadarmış. Erdoğan, Ruslara bir kalemde verdi. BOTAŞ’ın özelleştirilmesi projesini Rizeli mafya ta 1998’de hazırladı. Cumhur Ersümer’e seni kandırıyorlar diye karşı çıkıp, ikiye böldürdüm. BOTAŞ bürokratları bunu sağladı ve bakan, müsteşar, Yılmaz mafyasını durdurdu. Rusların gözü 1998’den beri BOTAŞ’taydı, kaç defa rüşvet dağıtıp satın almak istediklerini sayamadım. Erdoğan, sıcak para için hemen sattı! Nereye gittiğimizi herhalde daha anlamadınız.

Putin, Batılı ülkeleri sert bir dille uyardı, resmen 3. dünya savaşı çıkar demek istiyor. Perinçek ve Erdoğan, Rus ayısının kucağına sığındı. Trump’ın 6 müslüman ülke vatandaşını ABD’ye sokmama emri federal yargıçtan döndü ama dün 5 yaşında İranlıya kelepçe takmışlar. Nefret tahriki sürüyor. Kasti yapılıyor bunlar…

ABD Devlet Başkanı Donald Trump’ın imzalayarak yürürlüğe giren “120 gün içerisinde ülkeye sığınmacı kabulünü durduran” kararnamenin ardından Kanada Başbakanı Justin Trudeau sığınmacıların Kanada’ya gelebileceğini söyledi.

Donald Trump’ın imzalayarak yürürlüğe giren “120 gün içerisinde ülkeye sığınmacı kabulünü durduran” kararnamenin ardından Kanada Başbakanı Justin Trudeau Twitter hesabından yayınladığı mesajında ‘‘Dini ne olursa olsun zulümden, terörden, savaştan kaçanları Kanada ağırlayacaktır. Çeşitlilik bizim gücümüzdür’’ dedi.

Trump Türkiye için ağzını henüz açmadı. Tarzına ‘yakışır’ negatif bir cümle bile iç siyaseti hatta ekonomiyi anında etkileyecektir. Referandumda Evet oyu satin almak icin Ruslar ciddi kacak para soktu ulkemize! Kamu kurumlari harac mezat ölmüş esek fiyatina peşkeş çeklip, cumhuriyet mirası elden gidiyor. PTT ve diger Vakif Fonuna devredilen kamu kurumlari Rusya’nin eline gecince Perincek ve Erdogan’in 15 temmuzu niye yaptigi anlasilir: Soygun…

AKPliler ve Erdogan o kadarda salak degiller! Yabancilara sattiklari 800 kamu KiT kurumunda yonetimlere akraba taallukati koymus bu domuzlar. Soygun buyuk! Allah, bu hirsizlari tez elden artik yakalatsin! Erdogan, Tekfirci teroristlerle ve Zarrabla businessini Ziraat bankasindan yaptigi icin bankayi bosaltip Ruslara satiliyor; ismi degisecektir. Deniz bank gibi olacak sonu. Varlik Fonu’na devredilen Kamu sirketlerini el altindan Rusya ve Cin’e satma pazarliklari yapiyorlar! Rusya ekseni soygunun yeni kilifidir!

Osmanlı hanedanı çalışması bir vitrin projesi. Uluslararası kukla bir halife ile alem-i islama çökme projesi. Plan derin. İşbu sebeple Abdülhamid’in 5.kuşak torunu genç ve liyakatsiz bir kız ile şuuraltı çalışma yapılıyor… Benimsetiliyor… İskilipli Atıf Hocaefendi, vatan hainliğinden asıldı demeye başladı AKPLiler, tarihimizi de sıfırlıyorlar. Evliya Atıf Hoca, sizin temsil ettiğiniz dikta zihniyetinin tahakkümlerine karşı durduğu için asıldı.  Ülkenin başındaki en büyük bela; bireyin özgürlüğünü ideolojisine göre yorumlayan zihniyettir. Bireyin demokrasi ve özgürlük hakkı, siyasi ideolojisine göre değerlendiriliyor. İnsana, insan olduğu için değer verilmiyor. Bu kategorik cinayetin baş sorumluları ulusalcı (kemalist) ve siyasal İslamcılardır. Allah, memleketi bunlardan korusun.

Zulumlere bugun sesini yukseltemeyenler yarinlarda konusma hakkini kaybetti! Hersey ortaya cikinca herkes konusur, mertlik bugun konusmaktir. Afganistan olduk resmen, bundan sonrasi tufan! Sufyanizm darbecilerinin insafa gelmesini bekliyoruz! Millete vatana ihanet ettiginiz yetti! Ülkede 5 yıldır askeri darbe devam ettiği halde sivil darbe zannediyorsunuz. Zira Erdoğan gulyabanisi çok şişirildi. Korku ülkeyi sarmıştır ve esir almıştır. 1 kasım sahtekarlığını detaylı biçimde tüm partilere ve müdahale edebileceklere gönderdim. Hepsi biliyor, ancak askeri darbeciden korkuyor. Başbakanlık referandumu tartışmalarını gereksiz buluyorum. 1 Kasım’da sandıkta yapılan sahtekarlığa tüm partiler gözyumdu. Yine yumarlar. Aslında Edoğan diplomasız olduğu için ülkede cumhurbaşkanı yok. 1 Kasımda sahtekarlık yapıldığı için TBMM ve hükümet kesinlikle hükümsüzdür, aldığı tüm kararlar hukuken yok hükmündedir. Erdoğan ve AKP, eğer def olup giderse yemiyen kadrolarla ülke minimum 5 yılda düze çıkabilir. Saldıray ve Perinçek cuntası da hapse atılmalıdır. Bu cunta kadar zulümkarı tarihimizde hiç görülmedi. Cehenneme kadar yolları var, eğer bu miletin gerçekten bir iyi derin devleti varsa ortaya çıkma zamanıdır.

Clip to Evernote
Yorum Yok

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÇEVİRİ: Arif Onur Hangişi