Darbeci listesinde adı geçen subay ve generallerin Bylock hesabı var mı? Basit bir soru…

MİT 700 büyük şirket ile ilgil geniş kapsamlı rapor hazırlıyor. Listede tanınmış büyük şirketler var. Boyner, Ülker, Koç gibi…. Bundan haberi olan çoğu büyük şirket yurt dışına satılıyor. Ayrıca Yandaş şirketler de kaçmaya başladılar. Ekonomi de panik var. Ülker grubu sessiz sedasız şirket merkezini İngiltere’ye taşıdı. 15 temmuz tiyatrosu tel tel dökülüyor. Belge isteyenlere bu yetmez mi? 350 generalden 160’ı, 81 validen 75’i, 81 emniyet müdürünün hepsi, Emniyet ve TSK’nin %90’ı cemaatçi ama darbeyi beceremediler! Güzel tiyatro doğrusu… Yapsalardı, kesin başarırlardı. Madem sözde F.Tö cü hakim savcıları içeri attınız.Hadi çıksın namuslu dürüst bir savcı soruşturma başlatsın. Yüzbaşı Şamil Topal, Alay komutanı Yurtta Sulh Konseyi’nin başında Hulusi Akar ’ın” olduğunu söyledi. Haydi ayıklayın pirincin taşını… 15 temmuz sonrası Hapishaneye gidip askere tüküren ROK köpeği ötmeye başladı:

Perinçek ekipleri TSK’da yüzde 1 bile değil iken fırsatı kullanıp Erdoğan ile beraber mağdur ettiklerine çengel atmışlar! Şeytanlara kanan yok! Çakma darbeyi bilen çok ama konuşanda yok. PKK ile ciddi mücadele edip başarı kazanan ve darbeci gösterilen Adem Huduti’nin yakin bir akrabası Kanada’da yaşıyor! Tanıyorum bu zatı, çok hızlı, katıksız solcu ve epey din, cemaat düşmanı, rakıcıdır. HEPAR’a oy veren Paşa nasıl cemaatci oldu diye soruyor. Şeytan bile şaşıyordur ve bu sorunun cevabını şeytan dahi veremez. Mantıki akıl yok ki! Fidan, darbeden bir gün önce ÖKK’da Akar ile 6 saat konuşuyor, darbe günü Genelkurmay’da. Bir pilot Binbaşı, MİT’e gidip darbeyi haber veriyor. Fidan, Akar’ı arayıp Karargaha gidiyor. Darbe oluyor. Binbaşı ‘FETÖ’ (!)den atılıyor..Senaryoyla ilgili son detayları gözden geçirmiş olmalılar. O gece ölenlerin hesabı mutlaka bu insanlardan sorulmalı! ‘Darbenin lideri’ denen Akın Öztürk,16 Temmuz sabahı 09.00’da Hulusi Akar ile aynı araçta görülüyor. Yanlarında darbeci Mehmet Dişli de var. Hani Akar bir operasyon ile kurtarılmıştı? Yalan herşeyleri. Aslında yemediler. Cemaat yok edilecek, oh olsun sarhoşluğu ile yuttular, şimdi de çıkaramıyorlar! Tek dayanakları ordu da ellerinden gitti.

”Yalan öyle nüfuz etmiş ki insanların diline, ‘doğruyu söylemek gerekirse…’ diye bir kalıp var.” /Dostoyevski/

Gazeteci Aydoğan Vatandaş’ın soruları kumpası çökertecek cinsten, gayet net ve bu soruları kimse merak etmiyor:

Madem Bylock en önemli delil, Tutuklanan ya da TSK’dan atılan generallerin kaçında Bylock var? Mesela Adem Huduti, Mehmet Dişli de var mı? Darbeyi öne aldığı söylenen Korg. İlhan Talu’nun cemaat bağlantısının kanıtı nedir? Bylock hesabı var mı? Darbenin lideri olduğu iddia edilen Org. Akın Öztürk’te Bylock var mıydı? Ya da Öztürk daha önce Bylock diye birşey duymuş muydu? Akın Öztürk, Adem Huduti gibi Orgeneraller Cemaatçi oldukları için değil, Perinçek bürokrasisine yakın olmadıkları için hedef alındılar. Pilot Binbasi darbe gunu MIT’e gidip darbeyi haber veriyor. Fidan Akar’i ariyor. Olaylar, olaylar..Perincek 1 gun once haber vermemis miydi? Perinçek yayın organı Aydınlık yazarları şimdi de, darbeyi uzerimize yikmak istediginizi biliyoruz diyerek AKP’ye Silivri sopasını gosteriyorlar. Ö.Turan, ‘İslamcılar namaz kılmıyor’ diyerek, ‘Laiklere’ korkmayın, rejim değişince size baskı yapmayız, zira biz de kılmıyoruz’ diyor. 16 Nisan referandumunu Atatürk Türkiyesiyle hesaplaşma olarak göstermek istiyorlar. Konu Başkanlık ya da parlamenter sistem seçimi değil.. Erdoğan’ın Başyaveri Ali Yazıcı dahil, söz konusu listede adı geçen subay ve generallerin Bylock hesabı var mı? Basit bir soru…

İhsan Yılmaz’ın tesbiti de yerinde. 15 Temmuz darbe girişimi TBMM ve Cumhurbaşkanı’na karşı yapıldı deniyor ama en büyük zararı Türk Ordusu gördü. bunu Dünya biliyor.

‘Siz ki 15 bin kadını hapishanelere koymuş kişilersiniz…’ diyen Sacit Arvasi Hoca’dan başka ülkede kimse yok…

Bylock ile ilgili Amerikan Washington Street Journal’a gazetesine konuşan MİT yetkilisi, ‘Bylock’ta darbeye dair hiç bir iz bulamadık” demişti. Suç yoksa bu ne lahana bu ne perhiz turşusu derler. Ankara C.savıclığı Gizli ibaresi ile askeriyeden, emniyetten, YÖK’ten habire isim listesi alıyor. MİT’in bir bylock listesi va ve o liste anayasa gibi kabul ediliyor. Adam bırakın bylock’u akıllı telefonu olmadığını ispatlaması 7 ay almış. Kimi takıyor ki zalimler. Kimseyi. Malatya, Denizli, Kütahya, Kırıkkale, Osmaniye Terör Davalarına bakan savcılar isimsiz ihbar mektuplarına göre adam tutukluyor. Adamlar sürekli tehdit ediyorlar ve tehditleri işe yarıyor. Neden bu kadar pervasız olmasınlar ki?

Gülen cemaatine terör iftirası atayım derken dünyada radikalizm ve casuslukla anıldılar. Başka nelerle anılacaklar bekleyip göreceğiz. Cemaat’i yok ediyorum, diye devletin belkemiğini, omurgasını yok etti. Laikler de, Cemaat alerjisinden dolayı ses çıkarmadılar. Balyoz’dan tutuklanan kişi sayısı 350, protesto eden 15 milyon; Cemaatten tutuklanan kişi sayısı 100 bin, protesto eden 350 bile değil. Erdoğan’ın satmadığı bir tek Siyasal İslamcılar kalmıştı, şimdi onlar da satışta. Saray dalkavukları topyekun İslamcılara savaş açtı. Ömer Turan, “İslamcılar namazı bıraktı” diye eseflenmiş. Bırakmaları için, önce kılmaları gerekir. İslamcılar hangi ara namaz kılıyordu? Ali Türkşen tecavüzcüsü, ROK tecavüzcüsüne güya racon kesiyor. İkiside domuz. 15 temmuz sonrası hapishanelerde ne yapıyordunuz bre kahpeler!

Büyük haber: Gen. Flynn Türk Hükümetinden 530 bin dolar almış Gülen aleyhinde yazdığı yazı için ama bunu gizlemiş. Soruşturma başlamış.. Darbe devam ederken darbeyi canlı yayında destekleyen  Michael Flynn’a AKP lobi adı altında para vermiş, Trump seçilince Gülen iade edilsin demişti. İslam düşmanına rüşvet veren İslamcılar, hiç bir milli, manevi, dini, kültürel değer bırakmadı, bir davaları olmadığı kesin de, haramilerin nedir dertleri anlamadık.

BBP, evet diyecekmiş. Mustafa Destici mert duramadı! Yardımcısı Kartal bey 1 yıldır hapiste! Nedenini ben biliyorum da BBPlilere Destici açıklasında görelim! Alperen Ocaklarını kullandıranlara yazıklar olsun. Muhsin Başkan size bunu yaptırmazdı. Yeni BOP projesinde ülkücülerin bölünmesi ve sulandırılması gerekiyor zannımca. Çünkü yeni haritalara tepki verecek kesim istenmiyor.

Aktifhaber’in haberini okuyalım, ne oluyormuş…

MİT üç gün önce sayıyı 120 bin olarak açıklamıştı bugün 230 bin oldu.

MİT’in 120 bin Bylock kullanıcısı belirlediği ve listeyi Emniyet Genel Müdürlüğü’ne tespit ettiği üç gün önce açıklanmıştı. Ancak bugün Hürriyet Gazetesi’nde Fevzi Kızılkoyun’un haberine göre MİT sayıda artırıma gitti.

Haberde servis edilen iddialara göre; MİT bugüne kadar 230 bin ByLock hesabı saptadı. Bunlardan 15 bininin mükerrer olduğu belirlendi. Geriye kalan 215 bin hesaptan 185 bin kullanıcının kimliği tespit edildi. 30 bin kullanıcının kimliğine ise ulaşılmaya çalışılıyor.

ARAMA MOTORU KURMUŞLAR GBT’DE DE ÇIKACAKMIŞ

Hürriyet’e servis edilen bilgilere göre MİT’ten gelen ByLock listelerine Emniyet Genel Müdürlüğü’nde bir arama motoru yazılmış. Bu yazılımla 81 ilin Emniyeti’nin kullanımına açılmış. Bir kişinin listede olup olmadığı arama motorundan tarama yapılarak öğrenilebilecekmiş. Türkiye’nin herhangi bir noktasında yapılacak GBT (Genel Bilgi Toplama) sorgusunda da kişinin ByLock listesinde olup olmadığı belirlenecekmiş.

BİR GECEDE 110 BİN KİŞİ EKLENDİ

Üç gün önce 120 bin olan sayının birkaç gün içinde 230 bine çıkması, listelerin fişleme yöntemiyle yapıldığı, Bylock’la ilgili olmadığının kanıtı. Öte yandan Bylock listelerindeki tutarsızlıklar da bir bir ortaya çıkmaya devam ediyor.

DELİL DEĞİL UYDURMA

MİT’in cemaate yönelik fişleme listelerine Bylock kılıfı giydirdiği ortaya çıkmıştı. 12 yıl önce üretilen NOKİA’nın 1200 modelini kullanan Bilal T.’nin telefonunda bile Bylock bulunduğu iddiasıyla 7 ay tutuklu kaldığı ortaya çıkmıştı. Oysa Nokia 1200 basit bir tuşlu telefon ve hiçbir uygulamayı çalıştırma kabiliyeti yok.

7 ay tutuklu kalan Bilal T, gibi başka bir kişinin ise ismi MİT’in ilk Bylock listesinde yeralmış, ikincisinde ise yeralmamıştı. Bu kişi de 6 ay tutuklu kaldı. Bu olayla birlikte “delil güncelleme” gündeme gelmişti. Delil güncelleme delili hukuki olmaktan çıkartan bir durum.

Ayrıca Bylock listeleri MİT tarafından elde edildiği için yasal delil değil. İstihbari olarak elde edilen deliller adli makamlarda kullanılamıyor. Üstelik MİT, Bylock listesini hack yöntemiyle elde ettiğini açıklamıştı. Yasa dışı elde edilen bilgi ve belgeler de yasal olarak mahkemelerde delil olarak kullanılamıyor.

Kaynak: Aktifhaber

Clip to Evernote
5 Yorum

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÇEVİRİ: Arif Onur Hangişi