Darbeci Saldıray, mertsen ortaya çık!

Darbeci Saldıray, mertsen ortaya çık!

Günün tweeti dün şuydu: “Şiir okuyalım, dizi çekelim, beş yıl sonra mahkemeye düşelim, adına da Yeni Türkiye diyelim…” Tiranizme hoşgeldiniz! STV’de 28 Şubat’ın toplum mühendisliği yapan kanunsuz askerlerini ‘Ötesiz İnsanlar’ dizisinde izliyoruz, darbe yapıp mertce ortaya çıkamayan Saldıray Berk’in dizisini de bir gün elbette izleyeceğiz. Saldıray Berk’in 5 yılda İslam uzmanı Özel Harp elemanlarıyla her hafta düzenli toplantılar yaparak hazırladığı bu kumpas planı, harfiyen uygulanıyor. Plan elimde! Tiran ve avanakları ne kadar bana kızsalar da doğruları yazdığımı iyi biliyorlar. Berk’in kumpas planından AKP’yi çıkardıklarını sanıyorlar. Münafıkca nifak planı yapıp gizleneceğinize hiç olmazsa Çevik Bir gibi mertce ortaya çıkıp, ‘Tiran’ı esir aldık, oynatıyoruz’ diye itiraf ediniz. Çok açık seçik, net, sansürsüz yazıyorum. Saldıray Berk ekibi, erkekseler, cesur ve mert iseler, ortaya çıkıp, ‘darbe yaptık’ demeye çağırıyorum

Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’u dahi AKP’yi kapatma davasında, “bir AYM üyesi ile Genelkurmay’da kulis yaptı” diye tutuklatan Tiran, Saldıray Berk’e nedense dokunamamıştı. Saldıray Berk, 17 ve 25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasına Tiran’ın vereceği tepkileri hesaplayarak “MİT ve Özel Harp devleti” kurdu. Saldıray Berk’in tek hesaplayamadığı Fuat Avni fenomenidir, bir de benim gibi donkişotların yel değirmenlerine saldırmasını beklemiyordu. Gerçi Fuat Avni veya benim yahut bir başkasının gerçekleri yazması kumpasta işleyiş sürecini değiştirmiyor, Tiran ve ekibi sonlarına doğru hızla koşuyorlar. Bazıları nasıl bu kadar net konuşuyorsun, iftira atıp yoksa yalan mı söylüyorsun diyor. Berk ekibinin kumpas planı elimde olmasa yazmazdım. Onlar sistematik karalama yapıyor, bende sistematik aklama yapıyorum. 2014 yılında tüm münafıklar ortaya çıktı, böylece kimin ile Yeni Türkiye’nin kurulamayacağınız öğrenmiş olduk.

Tiran’ın Ergenekon ve Balyoz davaları sürecinde yargı karşısına çıkartamadığı tek kişi Saldıray Berk idi, Tiran üllkeyi satıyor diye bağırmıştı. Tiran ve avanakları sepetlenlendiğinde geride Saldıray’ın kurduğu yapı kalacak. Makul şüpheli gibi yasalarla AKP’lilerin topunu içeri atar Berk Paşa. Saldıray’ı şahsen vatan haini bir subay olarak tanımadım, kendi kafasına göre de iş yapmıyordur. Palazlananları zayıflatma görevi vardır. Milli Birlik Komitesi generalleri ve Saldıray Berk gibiler, Anadolu halkının dini, geleneği, örfü ile barışmadı hiç. Berk ekibi yazdıklarıma gülüyordur. AKP’yi zalim kılıçları yaptılar, kendilerine itaat etmeyen, tam bağımsızlıktan taviz vermeyen cemaatten intikamlarını alıyorlar. Ergenekon ve Balyoz’un rövanşı bu, bakalım nerede duracak bu kin ve nefret! Genelkurmay, Silivri mahkumlarının hepsini aklamak, mağdur etmemek için bir ekip kurmuş. Eski tas, eski hamam, demokrasi yokuşunda tekrar başa döndük. Bazı Askerler yıpranmadan Tiran ile darbe yolunu buldu. Neron’a belli vakte kadar müsade var. Bunu 2012’de yazmıştım. Kehanet uydurmuyorum.

Saldıray Berk’i Bakü askeri ateşeliği yaptığı 1998’de tanıdım. Hizmet’in ülkemize zararlı olmadığını çok iyi biliyor, ama bir emir kuludur. Saldıray’ı Özel Harp ve TSK’yi gizleyerek yürüttüğü kumpas planındaki başarıdan dolayı tebrik etmek gerekir. Tiran’ın sonunu da gayet net biliyordur. Saldıray Berk, Bakü Türk kolejini 1998’de gezdi. Hizmet camiasındaki aydın ve vatansever insanların AKP’den 10 kat fazla olduğunu görüyordur. Peki, bu düşmanlık nedendir? Tiran’ın bağıra böğüre gideceğini Berk ve ekibi adları gibi biliyor. Son bir yılda istedikleri kanunları aldılar, sistemlerini hazırladılar. Berk’in kumpas projesi bunca güç kullanmasına rağmen Hizmet camiasından bir kum dahi götüremedi, kesin deli oluyordur. Sosyal patlama olmaz bu ülkede diyorlardı, yanıldıklarını görecekler. Öteki Türkiye birleşecektir.

Oysa AKP’yi bitirmenin sadece 72 saatlik işi var. Tabelası bile kalmaz yakında, AKP’li olduklarını sakladıkları ve utandıkları devir de gelecektir. Saldıray Berk, AKP ile Hizmet’i birbirine kapıştırdı, tarikat ve cemaatları devletleştirip yok edince, 1000 yıl sürecek 28 Şubat sürecini kurulmuş oldu! Bunu ilk defa Ağustos 2000’de dile getiren eski Genelkurmay başkanı Hüseyin Kıvrıkoğlu idi,  şimdi Berk ile gurur duyuyordur. Tiran’ın pozisyonu, 28 Şubat sürecinde Süleyman Demirel’in şapkasını alıp 6. defa gitmektense postmodern darbe başına geçmesine çok benziyor. Tiran’ın Saldıray Berk’in planına sahip çıkmak zorunda kalışı, iktidar nimetlerini paylaşmama ve güç zehriyle örtüştü. Rakip gördüğü Hizmet’i bitirme için bu fırsatı kaçırmadı. Bile bile lades yani! Hafta hafta, gün gün psikolojik savaş amaçlı hangi haberin hangi gazetede hangi yazar ve muhabirle çıkacağı bile hesaplandı. Yazıklar olsun!

Saldıray Berk, Özel Harp subaylarıyla İslami tarikat ve cemaatları, Hizmet grubunu ve AKP’yi bitirme planı hazırlarken, sağ kolunu unuttu! Bunların dışarı sızacağını hiç tahmin etmemiştir. 3. Ordu Komutanı iken Saldıray Berk, Özel Harp subaylarının adam adama markajla hazırladığı, Türkiye tarihinin en mükemmel İslam’a darbe planını planlamıştır. Gazeteci, yazar ve sosyolog Ali Bulaç, pek çok defa yazdı, ancak AKP’liler iktidar sarhoşluğuyla dinlemiyorlar. Hazır devlet nimetleri tatlı geliyordur. Oysa, Berk’in AKP’yi yargılatma ve Siyasi İslam’ı tamamen çöplüğe atma ve sepetleme projesi işliyor. Hiç aceleleri yok, biliyorlar ki millet Tiran ve AKP’den yaka silkmeden parti kapatmakla Milli Görüş çizgisinden tam kurtulamayacaklar. Berk’in asıl hedefi AKP. Hizmet, bir sivil toplum örgütü, bitirilmesi imkansız bir yapı. 170 ülkede kendi yağıyla kavrulan, devlete yaslanmayan mali yapısı nedeniyle çok isteselerde bitiremezler. Hizmet, AKP gibi siyasi seçim yoluyla gelip devlette paralel parti devleti kurmadı, neticede hırsız da değil, kamu soyguncusu AKP’dir.

Özetle, Erzincan komplocusu olarak bilinen, 3. Ordu Komutanı iken Saldıray Berk’in Milli Birlik Komitesi ve TUSHAD emriyle hazırladığı kumpas sürüyor. 9 Haziran 2009’da Taraf gazetesine “AKP ve Hizmet’i bitirme planı” sızmıştı, bu planda tadilat yapıldı, ama ana gayeden asla vazgeçilmedi. Tek Türkiye ve Şefkat Tepe dizilerdeki Karanlık Kurul’dan foyası ortaya çıkar diye korkan Tiran veya MİT, Kurtlar Vadisi’nde İhtiyarlarla cevap verdi. Saldıray Berk ekibini ürküten Tek Türkiye’deki Karanlık Kurul’daki konuşmaların gerçek olduğunu varsayarsak, bu çete global plana çalışıyordur. Kurtlar Vadisi’nde İhtiyarlar Heyeti, Ercüment-i Daniş, Ergenekon diye adı çıkan Göktürk yapılanması, Milli Birlik Komitesi veya Kurulu’dur. Göktürk yapılanması’nın Milli Birlik Komitesi’ndeki 12 kişiden en az 6’sı ile yüzyüze 1999’da NATO’nun Kemer Simena toplantısında konuşmuşluğum var. Rahmetli Özal’a suikast emrini veren Sabri Yirmibeşoğlu halen heyetin başkanıdır. Saldıray Berk onlar adına aldığı güçle bu operasyonu yürütüyor.

Tiran’ın sonu İdi Amin gibi olabilir. Eski Uganda diktatörü, sekiz yıllık iktidarı sırasında ‘İngiliz İmparatorluğu Fatihi’ ünvanı almıştı. İdi Amin’in Ömür Boyu Devlet Başkanı, Silahlı Kuvvetler Başkomutanı, Konsey Başkanı Polis Şefi ve Cezaevleri Müdürü’ gibi ünvanları da vardı. İdi Amin, kendini ‘Victoria Nişanı’ ile ödüllendirdi, 1976’da arabulucuyum diye gittiği Kuzey İrlanda’da “İskoç bağımsızlığı’ için mücadele etti. Kendini ‘Afrika’nın saf çocuğu’ olarak tanımlayan Amin, Suudi Arabistan’da yaşamının son günlerinde cuma namazlarını kaçırmayarak ölmüştü. Bol bol tövbe ettiği ama kendini haklı görmekten asla vazgçediği de biliniyor. Her şeyi halkım için yaptım diyordu. Hobilerini, akordeon çalmak, balık tutmak, yüzmek, Kuranı Kerim ezberlemek ve ve okumak olarak sıralayan İdi Amin, 300 bin kişinin katilidir. Hepsini devletin bekası için infaz ettirdiğini savundu, yani pişman olmadı. 1979’da devrilen Amin en ilginç açıklamasını Şubat 1981’de yaptı: “Terk ettiğimden beri, Uganda’da insan haklarına saygı gösterilmiyor”.

Tiran ve avanaklarının Berk ve Ekibinin nihai amacını göremediğini sanmıyorum. Uzatmaları oynuyorlar. Son dakika golü ile galip gelemezler. Beni ürküten şey, Tiran ve avanakları ülkeden kaçtıktan sonra geride bırakacakları enkazdır. Berk ve ekibi, tam bir KGB devleti yapısı kurdu. 28 Şubat sürecinde, ülkemizde dindar müslüman nüfusu fazla bir milyonunu toplama kamplarına alıp, hastalıklarla öldürelim diyen ekip bunlar! Zaman, STV, Hizmet camiası, masum insanlara yapılması planlanan zulümler önünde duvar gibi dikildi, Berk Ekibi Tiran ile cami duvarına işiyorlar. Berk Ekibinin kumpas planı 28 Şubat’tan 10 kat daha ağır, hak, hukuk, demokrasi tanımıyor. Tiran ile bilinen tüm insanlık kurallarını ve haklarını yıktılar. Geçmiş olsun!

Mavi Marmara için çıkarılan kırmızı bülteni 6 aydır İsrail’e gönderemeyen Tiran, El Kaida uzantısını deşifre eden Gülen’i “kırmızı bülten”le arayacak, ABD’ye şikayet edeceklermiş! İnanmak güç ama doğruymuş. Savcı, Tek Türkiye ve Şefkat Tepe dizilerindeki “karanlık kurul” ile suç isnad etmiş. Daha önce 28 Şubatcılar denedi, 8 yıllık dava süreci tam beraatle sonuçlandı. Bu defa hazırlanan iddianameyi okuyan Amerikalı savcı, Gülen’i ifade almaya bile çağırmaz. Türkiye’yi 5. Sınıf ülke olarak algılayacaktır. Tamamen rezalet. Düşünsenize, El Kaida’ya karşı olan birini, El Kaidacı gruplara destek veren Tiran, iade edin diye talep ediyor. Üstelik benzer suçlardan beraat etmiş. Arka tarafları ile gülerler! Global ve yerli baronların, Tek Türkiye ve Şefkat Tepe dizilerdeki Karanlık Kurul’dan korkusu davadaki tek temelsiz suç isnadı olarak duruyor; bu saçmalık dünya hukuksuzluk tarihine okutulacak ders hikayesi olarak geçecektir.

MGK ve MİT, Tahşiyecileri 2004’de izlemeye almışlar, 2008 ve 2009’da MİT’in başbakanlığa raporları var. 2009’da konuşan Gülen’in “kıskandığı için ihbar etti komedisi” tamamen ve hukuken de çöktü. Tiran, zaten kendi yandaşlarına gaz veriyor sadece! İç politikaya döndü Tiran ve dışarıda ülkenin imajı yerle bir olmuş umrunda değil. Sosyolog Doğu Ergil’in dediği gibi, AKP iktidarı yerleşik yolsuzluk geleneğini sürdürerek kendi tabanını yaratmıştır. Onların da pek bir şikayeti yoktur! Hem darbeci memnun halinden, hemde darbeye uğrayan rakiplerini temizlediğini, devleti daha fazla ele geçirdiğini sanıyor. Fatura, öteki Türkiye’ye çıkıyor. Darbe yaptık der mi Berk!  Demez. farukarslanturkhilalayyildizlogo

Gülen’e yakalama kararı sadece darbe dönemlerinde, 1971, 1980 ve 1999’da çıkartılmıştı. Bu dördüncü oluyor ve ülkemizde tanksız topsuz bir darbe olduğunu ispatlıyor.

 

Clip to Evernote
3 Yorum

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÇEVİRİ: Arif Onur Hangişi