Yolsuz, arsız ve Doğru Yol nedir?

Yolsuz, arsız ve Doğru Yol nedir?

Hizmet camiasına terörist damgası yapıştırmak için devletin ve Havuz medyasının tüm gücünü kullanan Yezid ve ekibine yolsuz, arsız, hırsız damgası yapıştı. Peki, doğru olan yol nedir? 2015 yılı sanırım bunu tartışmakla geçecektir, 2016 yılında ise yeni Türkiye Tiransız ve Yezidsiz kurulacaktır. Ülkemizde bir tiyatro, bir komedi, aslınd abüyük bir.dram yaşanıyor! “İnadına büyüdük” manşeti atan Akşam gazetesinin patronu işadamı Ethem Sancak, ‘ekonomik kriz var’ diyerek 170 kişiyi işten çıkardı. Binden fazla gazeteci ve yazar işini 2011’den beri kaybetti. AKP ve Tiran, gerçi Fuat Avni artık Yezid diyor, demekki zulmü Yezidleştirecek, yolsuzluğu örtme uğruna 2014’i “yalan yılı” haline getirdi! Bu arada tüm münafıklar ortaya çıktı, Kızıldeniz’de boğulacak orduya dahil olanlar, hırsızlığı arsızca savundular.

AKP, termik santral için binlerce zeytin ağacının kesildiği Yırca’da Danıştay’ın verdiği iptal üzerine Zeytincilik Yasası’nı değiştiriyor. Akil adamlıktan istifa eden Orhan Gencebay,”Her şey anında tüketiliyor ve hemen çalınıyor. Ortada olağanüstü bir hırsızlık var.” dedi. Zaten AKP’liler ve Tiran Bülent Arınç diliyle geçenlerde konuştu; “hırsızlık yapmadık” demiyorlar ki! Yezid, “iktidar hakkım, halkın iradesi arkamda iken benden nasıl hesap sorarsınız” diyor, diyecektir.

Şurası muhakkak ki, Ergenekoncular intikam alıyorlar. 2011 yılı sonuna kadar direnen AKP havlu attı. Nereden belli? Eski Genelkurmay başkanı İlker Başbuğ’u AK Parti yalanlıyor. AKP’yi kapatmak için Osman Paksüt’le hemde Genelkurmay içinde kulis yapan Başbuğ’u nasıl hapsettik ama diye ballandıra baldıra anlatan Tiran ve AKP’liler değil miydi? Taraf gazetesinim 12 Haziran 2009’da ortaya çıkardığı Saldıray Berk’in Özel Harp ürünü darbe planınında AKP taraftı ve 2011 Aralık’ında resmen mahkemeye taraf olarak başvuruda bulundu. Zaten Erdoğan, Bağbuğ’un kağııt parçası dediği Dursun Çiçek ıslak imzalı darbe emrine bir belge demişti. Peki, ne değişti? Kim oturdu Ergenekon ile anlaşma yaptı? Neden? Ve kim darbeye dik duruyor?

2014 yılının son yazısını politik polemiklerle dolu yazmak istemiyorum. Durum ortada! Gazeteci yazar ve akademisyen dostumuz Osman Özsoy, aldığımız nefese bile tahammül edemiyorlar demiş ve avı gerçeği vurgulamış: 28 Şubat Zihniyetinin düşmanlığı bile şimdikilerden milyon kere mertti. 2014 Hizmet Hareketi için ŞEREF YILI oldu… Kumpas peşinde koşan ve suç üretmeye çalışanlar için de bir UTANÇ YILI oldu. Ocaklarına ateş düştü. Hırsızlık çarkını ve sürecini devam ettiremeyecekleri ortaya çıkmasına rağmen yüzsüzlüğe devam ediyorlar. 2014 yılının halk kahramanı kuşkusuz Fuat Avni’dir. Bakan Taner Yıldız, Fuat Avni’nin hala belirlenmemiş olması bizim eksikliğimizdir” dedi ve “Fuatavni 3 kişi tespit edildi” balonu böylece çökmüş oldu. Hizmet camiası, Hz. Ali ve Hz. Hüseyin’in yanında Hüseyni ünvanı kazandı; isteyen saltanatın, Muaviye’nin, Yezid’in yanında yer alsın; zulme gerekceler uydursun. Hüseynilik makamı, Hakkalyakin imanda üst düzy bir mertebedir, doğru yoldur.

Yerli Süfyanizm, yeşil renge boyandı, Global Deccalizm ile IŞİD tezgahıyla ahirzaman fitnesi çevrildi, Risale-i Nur cemaatleri şaşkınlaştı! Risale-i Nur cemaatleri daha uyanık olmalıydı, içlerine giren kurtçukları, münafıkları tesbit edemeyecek kadar mı basiretten uzaklaştılar?Risale-i Nur Cemaatleri arasına karışan Özel Harp elemanları bir bir yazarsam, nasıl Süfyanı yanlış gösterme rüyası yaydıkları ortaya çıkar! Tiran ve Yezidi, Süfyanı Mehdi, hatta kurtarıcı Sahab’ül Zaman, İslam halifesi sanacak kadar gaflete Risale-i Nur Cemaatleri düşmemeliydi!

Risale-i Nur Külliyatı’nın öngördüğü 2. görevi yapamamış. 1. Görevde, sadaece imanı kurtarmak için tevhidi hakikiyi, tahkiki imanı yerleştirme görevinde kalanların zaten külli ve şaşalı 3. görevi yapacak insan, beceri, vizyonu yok demektir. Üstad Said Nursi’nin fihristesini yazdığı programda Risale-i Nur Külliyatı çerçevesinde 2. görevin ardından 3. görevi yapan Camia lider oluyor, olmak zorundadır, istese de istemese de bu göreve layık olduğunu ispatlamıştır.

Risale-i Nur Külliyatı mağlup olmaz. Gizli, açık ve galibane devirleri vardır. Galibane devri yakınlaştı, Yeşil Süfyanizm son dirençtir. Yeşil Süfyanizm’e biat eden ağabeyler Nurculuk, yani kıyamete kadar devam edecek tevhidi İslam davasında lider olamayacaklarını son 3 yıl içindeki hal ve davranışlarıyla topluma açıkladılar. Nur ehli ağabeyler, Yeşil Süfyanizm’e biat ederek Üstad Said Nursi’nin 29. Mektup 6. ve 7. kısımda hata edecekler öngörüsünü gerçekleştirdiler.

Nevzat Tandoğan diye bir Ankara valisi vardı, Komünistlik yapılacaksa biz yaparız demişti Tiran, Nurculuk yapılacaksa, uygun gördüğümüz kadar yapabilirler demek diyor! Açgözlülük, zeka olmasına rağmen Nurcular içinde lider olamama karın ağrısı, hazımsızlık ve Hizmet’i kıskanmanın iki önplna çıkmış adıdır Ahmet Akgündüz ve Said Yüze. CHP’nin yapmadığı, yapamadığı zulmü, ‘Yeşil Süfyanizm’ yapıyor. Yeni Asya Nur grubundan Yeni Asya gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kazım Güleçyüz: ‘Biat edeceksiniz’ tehdidi geldi diyor. Güleçyüz: ‘Abiler biat etti sizde biat reise edeceksiniz. Nurculuk yapılacaksa bizim uygun gördüğümüz gibi yapılacak’ diyorlar.” Diye köşsesinden yazdı ve durum daha net açıklığa kavuştu.

Ahmet Akgündüz ve Said Yüze, Said Özdemir, Ahmet Aytimur ve Hüsnü Bayramoğlu’nu Tiran ile kandırdı ve yargı yoluyla Risaleyi gasp ettiler. Bunun için mi teşekkür etmişlerdi?! Risale-i Nur Külliyatı tam 275 gündür hapis maalesef.

Tiran ve avanaklarını oynatan Özel Harp, galiba eğleniyor. Tek Türkiye dizisindeki Karanlık Kurulu, Fuat Avni’nin yazdığını iddia edebilir! Tiran ve avanaklarını kandıran Özel Harp, AKP’yi tufeye getirdi. Özetle, Hizmet, Dışişleri’nin monşerlerini dahi Türkiye’nin mükemmel sivil toplum gücü, imajı olduğuna ikna etti; Özel Harp Gladyocuları ikna olmadı.

faruk2

Clip to Evernote
1 Yorum

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÇEVİRİ: Arif Onur Hangişi